Nepodceňujte význam odborně zpracovaného účetnictví

calculator-385506_1280

Podnikatelé jsou rok od roku pod větším tlakem. Nároky na zpracování účetnictví a další agendy rostou a pro většinu z nich je mnohem efektivnější spolupráce s externí účetní firmou. Pokud právě stojíte před výběrem, přečtěte si následující tipy. Prozradíme vám, v čem je dané řešení lepší než účetní jako zaměstnanec.

Najatá firma vs. zaměstnanec – co si vybrat?

Legislativa je poměrně komplikovaná a zdaleka ne každý podnikatel má čas na to, aby mohl sledovat změny a novinky. Mnohem efektivnější je delegace účetnictví na kvalifikovanou osobu, která se v problematice orientuje a pravidelně se vzdělává. Ale v čem je lepší externí účetní firma než vlastní zaměstnanec?

Přijmout účetní jako zaměstnance znamená zvýšit náklady o mzdu, odvody zdravotního a sociálního pojištění a případně i dalších položek. Zároveň je třeba započítat vybavení, software, pracovní pomůcky a školení.

Další nevýhodou zaměstnance je nutnost zajištění zástupu v době nemoci a nástupu na mateřskou dovolenou. A konečně fakt, že hledání vhodného kandidáta není snadné. Většina zkušených účetních pracuje na volné noze nebo v účetních firmách. Ti opravdu dobří zase nejsou levní.

Outsourcing účetnictví na externí firmu je výrazně levnější než zaměstnanec. Zaplatíte pouze za provedenou práci a nikoliv za nákup drahého vybavení, školení a další položky. V případě skutečných profesionálů budete mít jistotu perfektně odvedené práce a nebudete se muset starat o případný záskok z důvodu nemoci či odchodu na mateřskou. Externí účetní firmy mají dostatek zaměstnanců, kteří své kolegy zastoupí. Firmy jako Profitas.cz jiné nabízí široké portfolio služeb včetně daňové evidence, mzdové a personální agendy, daňové optimalizace a poradenství.

Jak se rozhodnete vy?

Z výše uvedeného srovnání je zřejmé, že se živnostníkům a středně velkým firmám vyplatí služby externí firmy. Vlastní účetní oddělení může být výhodnější pro velkou korporaci, ovšem rozhodně to není pravidlem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *