3 tipy, jak vybrat správný botník

foto_15125

Většinou věnujeme hlavní pozornost vybavování obývacího pokoje, ložnice a dalším větším místnostem. Na chodbu a vstupní halu se tak často dostane až nakonec a nějak to odbudeme. Přitom správně zařízená vstupní hala působí nejen příjemně při vstupu do bytu, ale pomáhá lépe udržovat pořádek a vytvořit si další chytrý úložný prostor.

Kolik místa máte k dispozici?

Nejdříve se podívejte na to, jak velký je váš prostor, do kterého chcete umístit botník. Dá se sem umístit menší sedací botník, nebo máte rovnou prostor pro velký policový botník, do kterého se vejdou všechny vaše páry bot? Od této informace se bude odvíjet další filtrování možných kandidátů na konečný botník. V rámci požadavků na prostor se liší i jednotlivé typy, jako jsou sedací botník, policový či výklopný. Právě například výklopný botník má malou hloubku, takže ho umístíte i do užších chodeb. U výběru konkrétního kousku vždy sledujte šířku i výšku a ověřte si, že se vejde do vaší chodby.

Vzhled botníku je důležitý

Jistě chceme, aby naše vstupní hala i pěkně vypadala, takže dalším kritériem výběru je design botníku. Vybírat se dá z celé řady odstínů dřeva a klasických provedení v podobě bílých a černých variant. Design botníku by měl ladit s celou místností. Velmi chytrá řešení jsou vestavěné botníky, které téměř nejsou vidět a přirozeně splývají s interiérem.

Pro boty i na sezení

Velmi praktický jsou například sedací botníky. Ty jsou dostupné v různých rozměrech a díky polstrovanému sedáku na horní části zajišťují příjemné posezení při nazouvání bot. Tím pádem ušetříte místo pro židli či jiné sedátko. Sedací botník s úložným prostorem navíc snadno vyřeší problém s uskladněním i většího počtu bot. V případě potřeby se dá kombinovat i více variant botníků, kdy v jednom budete mít aktuálně často používané boty a druhý bude sloužit pro uložení zbývajících kousků.

Napsat komentář