Obecně platí, že banky bývají při vyhodnocení žádostí o úvěr mnohem obezřetnější než nebankovní společnosti, takže si v důsledku žadatele prověřují mnohem důkladněji. To, že se podle banky pro úvěr nehodíte, se však bohužel dozvíte většinou až ve chvíli, kdy vám ho banka neschválí. Jenže právě tehdy ho s největší pravděpodobností nejvíce potřebujete. Co tedy dělat, když jste v bance neuspěli?
Celou situaci ještě jednou přehodnoťte
Důvodů, proč vám v bance neschválili půjčku, může být celá řada, ať už jsou to nedostatečné příjmy, příliš velké výdaje, nízký věk, nestálé zaměstnání nebo záznam v registru dlužníků. Je však třeba si uvědomit, že banka tímto způsobem neochraňuje jen vlastní zájmy, ale také ty vaše. V takové situaci byste se měli nejdříve na chvíli zastavit a znovu si promyslet, zda jde pro vás půjčka opravdu vhodná.
Pokud jsou vaše příjmy skutečně nedostačující nebo máte závazky u jiných společností, které už tak zvládáte splácet jen stěží, mohla by vás další půjčka dostat jen do větších problémů namísto toho, aby vám z nich pomohla ven. Totéž platí i pro vaše zaměstnání. Kvůli absenci stálého příjmu a finanční rezervy byste se mohli v mžiku ocitnout v situaci, kdy se na vás sesype spousta složenek a vy je nebudete mít z čeho zaplatit.
Obraťte se na nebankovní společnosti
Nebankovní poskytovatelé se na rozdíl od těch bankovních obvykle nedívají na dlouhodobou historii žadatele, ale na jeho aktuální finanční situaci, díky čemuž je u nich schválení úvěru mnohem pravděpodobnější a také rychlejší. O tom vypovídají i různé druhy úvěrů, které jednotlivé společnosti tohoto typu nabízejí. Najdete mezi nimi totiž i produkty, jako je půjčka bez doložení příjmů, které se na rizikovější klienty přímo specializují.
Jednoduché a bleskové vyřízení ale také přichází se svou daní, a to v podobě vyššího úroku. Jeho konkrétní výše se může pochopitelně dost lišit v závislosti na tom, o jakou konkrétní společnost a produkt se jedná. Z toho důvodu je velice důležité si udělat pořádný přehled o dostupných nabídkách, abyste z nich mohli vybrat tu, která vám bude sedět jako ulitá. Je jen na vás, zda k tomu použijete srovnání nebankovních půjček online nebo se do toho pustíte na vlastní pěst.
Půjčka, ať už v jakékoliv výši, je velký závazek, a tak by se k ní mělo také přistupovat. Proto se ještě předtím, než o ni zažádáte, zeptejte sami sebe, za byste vaši situaci nedokázali vyřešit nějakým jiným způsobem. Nezáleží totiž ani tak na tom, zda vám ji poskytne bankovní nebo nebankovní společnost, ale spíše na tom, jak se k ní postavíte vy sami. Pokud své závazky budete brát zodpovědně a za všech okolností se postaráte o to, že každou splátku zaplatíte včas a v plné výši, tak se nemáte čeho bát.