Oplocení podle vašeho vkusu

Bydlíme na kraji malé obce, kde jsme s manželem vybudovali společnými silami náš nový domov. Dům už obýváme a přišla řada na zahradu. Poprvé jsem letos zkoušela zahradničit. Něco se povedlo, něco zase ne, co mě však hodně překvapilo, bylo, když mi do rána srnky okousaly papriky a kedlubny. Mám zvířata ráda, ale v tu chvíli mi to řádně hnulo žlučí a rozhodla jsem se, že to chce dům co nejdříve také oplotit. Dosud jsme plot neměli a nijak nám nechyběl, ale po zkušenostech jsme si řekli, že bude třeba náš plán prací malinko přehodnotit.

Plot přece jen bude

Dali jsme se tedy do vybírání plotu. Původně jsem chtěla jen nízký okrasný plot, takhle jsme se ale rozhodli pro poněkud vyšší řešení, aby ho srnky nemohly jen tak jednoduše překročit. Protože jsme oba zaměstnaní a nemáme čas stavět plot sami, rozhodli jsme se pro variantu odolného plotu s dlouhou životností, který zároveň nevyžaduje žádnou údržbu. Takovým plotem je betonový plot. Je to nejuniverzálnější a nejvíc variabilní řešení oplocení, na které jsem narazila. Až budete plot vybírat, můžete si z několika variant vybrat nejen dekor a barvu, ale také výšku a tvar zakončení plotu. Navíc vedle skvělých praktických vlastností je i estetickým prvkem, který zkrášlí vás dům.

Montáž raz dva

Nemáte-li čas plot instalovat sami, nechte to na profesionálech. Betonoveploty.net je firma, u které si plot vyberete a oni vám ho dovezou a postarají se i o montáž betonového plotu. Nejprve si zaměří umístění a vyhloubí díry na sloupky, ty potom zasadí na místo a zabetonují. Potom už stačí jen nasunout plotové desky do drážky ve sloupcích a plot je na světě. Vyberte si, zda budete kolem domu chtít světlý nebo tmavý plot, upřednostníte-li dekor cihliček či kamene. Vzhled plotu záleží čistě na vás. Pro oživení můžete použít také dřevěné latě. Neváhejte ani vy a pořiďte si kvalitní betonový plot s dlouhou životností a atraktivním vzhledem.

Napsat komentář