Jak vybrat sídlo společnosti, aby vám vaše volba přinesla co nejvyšší profit – 4 kroky k dobrému rozhodnutí

Jak vybrat sídlo společnosti, chcete-li z této důležité volby vytěžit pro váš byznys co nejvíce? Na základě čeho vybírat a co důkladně zvážit ještě dřív, než dospějete k finálnímu rozhodnutí? Věřte, že to není nijak komplikované a vše se dá docela dobře zvládnout zhruba ve čtyřech základních krocích. Pojďme si je nyní ve stručnosti přiblížit.

Jak vybrat sídlo společnosti s ohledem na předmět vašeho podnikání

Mít oficiální sídlo společnosti je ze zákona nezbytné a platí to pro všechny podnikatele bez výjimky. Jak se s touto skutečností vypořádat a to takovým způsobem, aby z toho váš byznys vyšel co nejlépe? Zde se dostáváme k prvnímu kroku vaší volby. Na výběr máte hned z několika možností, pronájmem kancelářských prostor počínaje a registrací vaší společnosti v některém z daňových rájů konče. Pokud však jako živnostník náležité k takovým profesím, které ke svému podnikání fyzickou provozovnu či kancelář nepotřebují, případně se jim hodí jen čas od času, můžete tyto varianty docela klidně pustit z hlavy a soustředit se jen na následující řádky. Říká vám něco pojem „virtuální kancelář“? Že ne?

Jde o velice populární službu, jejíž provozovatel dokáže vaší firmě zajistit nejenom nutné identifikační číslo a nějakou „dobrou adresu“, ale též velmi hodnotný servis, který v závislosti na tom, jakého provozovatele si zvolíte, může téměř bezezbytku suplovat každodenní chod skutečné kanceláře. Jedná se o věc vskutku oblíbenou a některé lukrativní adresy tak doslova „praskají ve švech“.

Opatrnost je samozřejmě na místě

Poskytování virtuálních sídel je byznys jako každý jiný a tak se i zde můžete setkat s provozovateli, kteří vám vše potřebné zajistí na skutečně profesionální úrovni, stejně tak jako s těmi, jejichž službám je lepší se zdaleka vyhnout. Není proto od věci, opatřit si nějaké reference ještě před tím, než se pro některého z nich rozhodnete. To by měl být druhý krok na vaší cestě za zřízením firemního sídla a je dobré vědět, že může velice podstatným způsobem ovlivnit fungování celé vaší společnosti.

Prestižní adresa může být doslova požehnáním

„Dobrá adresa“ na vaší vizitce dokáže opravdu hodně. Značná část lidí na to totiž takzvaně slyší a podnikatelům sídlícím na lukrativních adresách automaticky přisuzuje vysokou míru prestiže.

Díky tomuto efektu pro vás bude o poznání jednodušší získávání nových klientů a solidně se rozroste i množství potenciálních obchodních partnerů, kteří o spolupráci s vámi projeví zájem!

K tomu je však třeba učinit třetí krok a zvolit si takového poskytovatele vaší firemní virtuální kanceláře, který vám dokáže nabídnout tu nejoptimálnější adresu. Tím máme na mysli takovou, která je vyhovující, jelikož se nalézá v nějaké „dobré čtvrti“ Prahy, Brna či jiného atraktivního města v republice a zároveň není ještě nijak dramaticky obsazená množstvím dalších podnikatelských subjektů. Být pod jednou střechou hned se stovkami či dokonce tisíci dalších společností není nic, co by vaší firmě dodalo na potřebné prestiži. Zkrátka už nebudete ničím výjimeční. Méně je někdy více a v tomto ohledu to zpravidla platí.

Šíře a kvalita doprovodného servisu musí být pro vaši volbu rozhodující!

Na řadu přichází čtvrtý a poslední krok, který je nutné udělat, aby vám nové sídlo vaší společnosti bylo maximálním způsobem k užitku. Ověřte si rozsah a kvalitu doprovodných služeb, které vám poskytovatel vaší virtuální kanceláře dokáže nabídnout. Pro budoucí každodenní bezproblémový provoz vašeho byznysu je to věc zcela nezbytná. Svou důležitostí se může rovnat například i významu financování právě se rodících firem. Jde tedy o hodně.

Servis, bez něhož se jen těžko obejdete

RECEPCE Zajištění osobního kontaktu s vaší firmou.
TELEFON A FAX Nepřetržité spojení.
POŠTOVNÍ SLUŽBY Přebírání a výdej zásilek.
KANCELÁŘSKÉ PRÁCE Výpomoc s běžnou administrativou.
ZASEDAČKA Místnost pro vaše schůzky.

Finanční úspory nejsou rozhodně zanedbatelné

V porovnání s běžnými způsoby provozování firmy jsou výhody virtuálních kanceláří zjevné. Peníze, které je jinak nutné vynaložit na nájem nebo rovnou na zakoupení kanceláře či provozovny, jistě využijete i jinak. Z části klidně pro osobní potřebu a z části třeba jako investici do marketingu, čímž můžete dále podpořit rozvoj vaší společnosti. Že je tu řeč o tisících či spíše o desetitisících korun, které vám takto zůstanou každý měsíc v ruce, je při pohledu na výši inzerovaných nájmů více než zřejmé.

Správná volba vás nasměruje k prosperitě

Nyní jistě uznáte, že výběr toho pravého poskytovatele vašeho firemního sídla, není nijak složitý. Stačí jen dodržet pár základních doporučení ověřených praxí celé řady podnikatelů.

Dokážete-li smysluplně využít všech výhod, které vám byznys provozovaný za přispění virtuální kanceláře může nabídnout, úspěch se s velkou pravděpodobností dostaví. Bez vlastního úsilí a potřebné dávky štěstí to však samozřejmě nepůjde, ale to je vám určitě jasné. Nebo si snad myslíte, že je podnikání snadná věc?

Napsat komentář