S magnetickými držáky bezpečně uchytíte anténu nebo světla

Snímek obrazovky 2017-04-05 v 9.06.03

Magnetické držáky mají ohromnou sílu. Jejich predispozice je předurčují k zdánlivě nemožnému přitáhnutí i velice těžkých předmětů. Silné magnety se využívají k uchycení senzorů, kamer a držáků na antény a vysílače. Magnetické úchyty s háky mají magnetickou sílu 85 kilogramů. Výhodou všech magnetů je snadná manipulace a jednoduché přichycení k základní desce, stěně nebo stropu. Rovněž uchycení do ocelových konstrukcí nevyžaduje složité vrtání.

Magnetické držáky s hákem o neuvěřitelné síle

Rozměry magnetických háků jsou opravdu malé v poměru k síle, již dokážou vyvinout. Tím, že jsou uloženy v ocelovém cylindru, zvyšuje se jejich síla oproti prostým neohmovým magnetům. Před vhodnou volbou klasického magnetu a magnetického háku je třeba si uvědomit, k čemu nám má předmět sloužit. Například na magnetické háky se dají zavěsit předměty až o hmotnosti pět kilogramů, proto se používají k zavěšení světel. Kdežto magnetické úchyty bez háků slouží třeba jako magnetické dorazy na dveře, dají se na ně umístit kamery nebo vysílače a antény.

Břemenové magnety pro přesun několikatunových objektů

Dalším produktem firmy Unimagnet, která je specializovaná na magnety všech druhů, jsou magnetické úchyty usazené v mosazném pouzdře a vybavené neohmovým jádrem. Jiné magnetické úchyty mají závitové čepy o maximální síle až 80 kilogramů. Pogumovaný magnetický úchyt se dává na lakované kovové feromagnetické povrchy, jež jsou náchylné k odření. Zajímavým pomocníkem pomáhajícím přesunu těžkými předměty je břemenový magnet. Břemenové magnety se vyrábějí v několika variantách, kdy ten nejvýkonnější magnet dokáže uzvednout či přitáhnout až šest tun. Využití v strojním a průmyslovém inženýrství je nasnadě, díky nim se snáze manipuluje s ocelovými a železnými předměty bez využití elektřiny.

Napsat komentář