Poradíme, jak vybrat správné ručníky pro časté použití

Froté ručník ANNIE - peprmintová 50x90 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Froté ručník ANNIE – peprmintová 50×90 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Ručníky jsou spolu s osuškami nedílnou součástí každé koupelny. Očekáváme od nich příjemnou jemnost a vynikající savé schopnosti. Abychom dostali přesně to, co od ručníků chceme, musíme si vybrat ty správné. Na jaké parametry se zaměřit? To vám prozradíme v tomto článku.

Vybíráme vhodné rozměry

Prvním krokem je výběr rozměrů. Existují tři základní varianty. Malé ručníčky na obličej, klasické ručníky na utírání rukou a velké osušky. U osušek existuje i extra velká varianta, která se hodí například na koupání u vody. Počet kousků od každé velikosti záleží na vaší koupelně a na tom, jaké ručníky obecně preferujete. Ručníky a osušky je dobré mít i do zásoby například pro cestování a podobné příležitosti.

Froté ručník ANNIE - béžová 50x90 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Froté ručník ANNIE – béžová 50×90 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Materiál hraje velkou roli

Nejoblíbenější jsou bavlněné ručníky a není se vůbec čemu divit. Tento přírodní materiál je známý svou sací schopností. Bavlněná osuška dokáže absorbovat poměrně velké množství tekutin. Samozřejmě záleží i na gramáži, kdy platí, že čím větší, tím lepší jsou savé schopnosti. U froté osušek by se gramáž měla pohybovat ideálně kolem 500 g na metr čtvereční.

Froté ručník ELEN - smetanová 50x100 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Froté ručník ELEN – smetanová 50×100 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Barevný design a správná péče o ručníky

Při výběru sledujeme rozměry, použitý materiál, ale i barevný design. Zkuste vybrat barvy vhodné pro kombinaci s vybavením vaší koupelny. Často se hodí i kontrastní odstíny, které vytvoří zajímavý estetický prvek. Pro získání všech pozitivních vlastností u ručníků je dobré umět se o ně správně starat. Ručníky a osušky si zaslouží vhodnou péči, kdy při praní nepoužíváme aviváž, aby se jednotlivá vlákna neslepila a zůstala zachována maximální savost. Ručníky není dobré žehlit, protože se tím ničí jemnost jednotlivých vláken, která se následně stávají tvrdšími a ztrácí se příjemně hebký pocit při dotyku. Pro změkčení je můžete dát na chvíli do sušičky a snažte se vyhnout sušení na radiátoru.

Napsat komentář