Antracit: Vysoce výhřevné palivo nejen pro kovářské výhně

p56_01_big
ANTRACIT, 800 KG, zdroj: optimtop.cz

Otázka tuhých paliv je v současné době řešena stále častěji. Při cenách za ostatní energie typu plynu či elektřiny se tomuto faktu nelze divit. Nejčastěji směřuje poptávka na dřevo, uhlí, koks, ale také antracit. Právě tento materiál se stal velmi oblíbeným v různých průmyslových odvětvích včetně kovářství. Zejména tady si najde své místo ve výhních. Proč je tolik oblíbený? Na to si odpovíme v tomto článku.

Co je antracit?

Mnozí z nás nemají vůbec tušení o tom, co vlastně antracit označuje. Jedná se tedy o vysoce jakostní černé uhlí, jež bylo zpracováno pomocí maximálního tlaku a vysoké teploty. Charakteristický je především minimálním obsahem prchavých látek, které pochopitelně u standardního uhlí zapříčiňují nedokonalé hoření a s ním spojenou nižší výhřevnost. Mimo jiné obsahuje antracit také pouze do 10 % popela.

Proč právě toto palivo?

Hlavním důvodem pro nákup antracitu je jeho vysoká výhřevnost. Pohybuje se v minimu kolem 27 MJ/kg. Hořením antracitu se uvolňuje velké množství tepla s minimálními emisemi. Jedná se tudíž o poměrně ekologické topivo. Pokud jej porovnáme s koksem, má mnohem vyšší výhřevnost, jelikož lépe hoří a méně kouří. Nedochází totiž k jeho spékání a ve výhni vydrží vcelku dlouhou dobu. Moderně řešené výhně s postupným přikládáním přináší ještě větší pohodlí při topení s ním.

Nakupte si antracit v pytlích

Při nákupu antracitu není zapotřebí mít strach z toho, že by bylo jeho uklízení nějak náročné. Stačí se podívat na prodej antracitu v pytlované podobě. Jednoduše si zakoupíte několik palet s antracitem nachystaným přímo v pytlích. Jeho skladnost je optimální a vám nebude zavazet ve sklepě nebo ve skladu. Výhodně jej aktuálně nabízí společnost Optimtop. Rozváží antracit a další paliva po celé ČR s tím, že od jedné palety nezaplatíte za dopravu ani korunu.

Napsat komentář