Bez čeho se hokejista neobejde?

Je váš syn nadšeným hokejovým fanouškem? Jeho velkým snem je stát se slavným hokejistou? Pak byste ho měli v jeho snu podpořit a pořídit mu kvalitní hokejovou výzbroj. Co je tedy potřeba?

Základní vybavení

Výbava malého hokejisty by měla zahrnovat brusle, hokejku a helmu. Dále hokejový hráč potřebuje rukavice, kalhoty a chrániče. Ty slouží k ochraně ramen, loktů a holení. Nedílnou součástí výbavy brankáře jsou navíc betony.

Podle čeho se při nákupu orientovat?

Pokud chcete hrát hokej, potřebujete kvalitní a správně vybrané brusle. Profesionální brusle je dobře vyztužená, pevná, nízké hmotnosti a s lepším nožem. Co se týká hokejky, zde je nutné si nejprve uvědomit, zda je hokejista pravák nebo levák. Poté zvolíte tvrdost. Hokejka by neměla být ani příliš tvrdá, ani příliš pružná. Volba míry tvrdosti hlavně závisí na stylu hry hráče. Helma je naprosto nezbytným prvkem při hraní hokeje. Neměly by jí chybět vnitřní stélka, regulace velikosti, řemínek pod bradu a závity pro dodatečné přidělání mřížky či plexiskla. Rukavice jsou dalším bezpečnostním prvkem, jenž chrání hokejistu před zimou, ale i před zraněním. Požadavky na rukavici jsou odolný kožený materiál v kombinaci se síťovinou nebo syntetickou kůží. Kalhoty musí dobře sedět a zároveň mají být dostatečně dlouhé, aby neomezovaly v pohybu. Chrániče volíme hlavně podle věku a výšky hráče. Neměly by být zátěží, proto se vyrábí z lehkých, ale odolných materiálů.

Abyste měli jistotu, že hokejovou výstroj pořídíte správně, cenné informace vám poskytne odborná poradna zabývající se tímto sportem.

A co brankář?

Brankář je jedním z nejdůležitějších hráčů na ledě, a proto potřebuje speciální vybavení. Jeho výstroj je doplněna lapačkou, vyrážečkou, betony, skelety a maskou. Tato sada musí poskytovat současně dostatek hybnosti a pohodlí.

Napsat komentář