Kde pořídit sady koncových měrek?

Když jde o přesnost ve výrobě, neexistují žádné kompromisy. Nevyplatí se šetřit, naopak je vhodné sáhnout po profesionálním vybavení – kalibrech, měřidlech i koncových měrkách. Nakupte je u profesionálů.

Pro ověřování rozměrů výrobků nejen ve strojírenství existuje řada pomocníků, mezi něž řadíme nejrůznější měřidla, kalibry a koncové měrky. Právě ty jsou považovány za hmotný etalon délky, využívají se tedy pro ověřování správnosti měřicích přístrojů a měřidel.

Různé přesnosti pro různá použití

S koncovými měrkami přišel na přelomu 19. a 20. století Švéd jménem Johansson, proto se jim někdy říká také Johanssonovy měrky, v Česku zkráceně Johanssonky.

Jedná se o destičky či hranoly z oceli nebo keramiky, jejichž přesnost dosahuje až 0,001 mm. Mohou být krátké či dlouhé, podle přesnosti se dělí do čtyř stupňů:

  • K – kalibrační,
  • 0 – etalonové
  • 1 – kontrolní,
  • 2 – dílenské.

Ty kalibrační jsou pochopitelně nejpřesnější, používají se například v laboratořích. Zvolit raději keramické, nebo ocelové měrky? Keramické jsou odolnější, ve srovnání s ocelí asi desetkrát. Ocel je naopak cenově příznivější. Záleží tedy zejména na tom, jak často budete měrky používat.

Vysoká přesnost povrchu

Povrch koncových měrek je dokonale přesný a díky tomu k sobě dokonale přilnou, když je k sobě přiložíte. Toho se využívá při měření. V praxi se totiž používají sady koncových měrek obsahující různé rozměry měrek. Tyto měrky se k sobě přikládají, a tím je možné vytvářet rozdílné rozměry.

Nakupte koncové měrky u profesionálů

Sady koncových měrek prodává česká firma Michovský-TOOLS s.r.o. V jejich sortimentu najdete měrky 31, 87 nebo 103dílné, je možné si objednat také samostatné kusy. Produkty jsou skladem, takže nebudete dlouho čekat na dodání. Kromě toho je možné měrky dodat s kalibračními listy z akreditované laboratoře.

Napsat komentář