Na co se zaměřit při výběru obuvi a haleny pro zdravotní sestry?

travisdmchenry / Pixabay

Každodenní práce zdravotní sestry je sama o sobě velmi náročná. Jelikož jsou sestřičky celý den na nohou, je třeba dbát na správný výběr kvalitní a pohodlné obuvi. Takové, která poskytne maximální komfort během celé pracovní směny.

Zdravotní obuv, za níž poděkují nejen nohy, ale celý opěrný systém

Zdravotnická obuv nabízí dostatečný prostor prstům, během chůze ergonomicky kopíruje pohyb chodidla, tlumí nárazy, je lehká a hlavně pohodlná. Díky výčtu těchto pozitiv je patrné, že je její nošení vhodné pro každého. Nohy nebudou na konci dne bolet, brzy se neunaví. Při chůzi dostávají zabrat též klouby, chrupavky, kosti a páteř. Jelikož zdravotní obuv vyniká tlumícími vlastnostmi, bude též opěrná soustava ve větším pohodlí než při nošení běžné obuvi.

Přínosy zdravotní obuvi

Zdravotní obuv má kulatou prostornou špičku, proto vám nebude nepřirozeně deformovat prsty, či je stáčet do nepřirozené pozice. Dále oceníte měkký materiál podešve, která se během chůze ohýbá, a tudíž není noha v obuvi znehybněna, což vede k její brzké únavě. Zároveň se tím eliminuje riziko tvorby kostních výrůstků a propadu klenby. Zdravotní obuv má být z prodyšného materiálu, v němž se noha nepotí. Pro celodenní nošení vybírejte boty o co nejnižší hmotnosti. V neposlední řadě dbejte na materiál, který se dobře čistí a udržuje.

Komfortní a slušivé haleny

Sesterské haleny jsou v současné době slušivými a pohodlnými kousky, které lahodí ženské postavě. V žádném případě se už nejedná o strohé bílé tuniky, nýbrž k dostání je celá řada střihů, velikostí a barev. Při jejich návrhu je myšleno na maximální pohodlí, proto jsou zhotoveny z prodyšných materiálů. Nejčastěji se jedná o kombinaci bavlny a polyesteru. Nechybí jim praktické prvky, jimiž jsou funkčně umístěné kapsy a šikovná poutka na klíče.

Napsat komentář