Naučte se zásady přírodní medicíny v Brně

natural-medicine-436578_1280

Lidé se v poslední době čím dál více obrací k přírodě. Uvědomují si, že technické a chemické výdobytky moderního věku jsou sice úžasné, ale na tělo nemají vždy úplně nejlepší vliv. Mnohé neduhy jde přitom vyléčit jen za pomoci přírody. Stačí poslouchat vlastní organismus a řídit se dle dávno známých principů.

V návaznosti na zájem veřejnosti o přírodní medicínu vznikají po celé ČR školy KAMATÉ. Pobočky se nacházejí v Českých Budějovicích, v Praze a nově také v Brně. Škola přírodní medicíny – nově otevřená pobočka v Brně nabízí podobně jako ostatní celkem deset studijních programů zaměřených na homeopatii, výživu, psychosomatiku, zdravé vaření, léčivé rostliny, celostní medicínu apod. Zájemci mohou za zvýhodněnou cenu studovat několik oborů najednou.

Studium pro zdraví

Ke studiu se může přihlásit kdokoliv, kdo má chuť zajímat se o své zdraví, případně pomáhat ostatním a podporovat veřejnost v zájmu o přírodní medicínu. Obor Poradce pro výživu je akreditován MŠMT a na jeho ukončení se píše písemný test. Ostatní obory nejsou ukončené zkouškami, protože vzdělávání ve škole KAMATÉ je rozvrženo trochu jinak než při klasickém studiu. Přece jen jsou vyučovány obory, jež musí člověka zajímat. A kdo se chce něco dozvědět, studuje sám a nedělá to kvůli závěrečnému testu. Na konci všichni studenti obdrží certifikát o absolvování studia.

Časově přijatelné pro každého

Nový školní rok začíná oficiálně v říjnu a trvá zhruba do května (8 víkend). Pokud ovšem nechcete tak dlouhou dobu čekat, lze se přidat už nyní a zbylé hodiny, jež jste už promeškali, si prostě doplníte s dalším ročníkem studentů. Důležité je zmínit, že kapacita ročníku je zhruba 20 lidí, díky tomu je ke všem přistupováno individuálně.

Školu KAMATÉ založila rodačka z Klatov, MUDr. Ing. Bc. Markéta Kastnerová, Ph.D., která přednáší na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity a pracuje jako praktická lékařka. K lidskému zdraví se snaží přistupovat komplexně a naučí to i vás.

Napsat komentář