Nepostradatelné vybavení pro úspěšný mořský rybolov

shmurzyn / Pixabay

Mořský rybolov je vzrušující a odměňující aktivita, která vyžaduje nejen znalosti a dovednosti, ale také správné vybavení. Bez správných nástrojů a zařízení může být rybolov v moři obtížný a neúspěšný. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších a nepostradatelných pomůcek, které byste měli mít při mořském rybolovu.

  1. Oblečení: Při rybolovu v severních mořích je prakticky nepostradatelné oblečení, které vám umožní rybolov i v extrémních podmínkách, které mohou na volném moři nastat. Pokud se chystáte třeba až na dálný sever, neobejdete se bez plovoucího obleku nebo vesty, nepromokavého oblečení, které neprofoukne ani nejsilnější vítr. Jako spodní vrstvu doporučujeme kvalitní thermo nebo vlněné prádlo. Nesmí chybět teplá zimní obuv, čepice a rukavice. Pro rybolov v teplých mořích je tomu naopak. Je třeba maximální ochrana před slunečním zářením, které se odráží navíc ještě od vodní hladiny. Na trhu jsou ke koupi speciální oblečení odrážející sluneční paprsky a rybolov v něm je mnohem příjemnější.
  2. Rybářský prut a naviják: Správný prut na moře a naviják jsou klíčové pro úspěšný rybolov. Pro mořský rybolov se používají odolné pruty, které jsou odolné vůči slané vodě. Vyberte si prut s odpovídající délkou a vrhací zátěží tak, odpovídal způsobu lovu, použité nástraze a velikosti a druhu ryb, které hodláte lovit. Naviják na moře by měl mít dostatečnou kapacitu šňůry a silné brzdy pro zvládání velkých ryb. Totéž platí i pro multiplikátory na moře, ty jsou pro lov ve velkých hloubkách elektrické, pro lov v menších hloubkách a tropických vodách manuální.
  3. Návnady a nástrahy: Nástrah je na trhu obrovské množství. Od nejrůznějších gumových nástrah všech velikostí, chobotniček, pilkerů a systémů pro lov v hloubkách. Velmi se od sebe liší nástrahy pro lov v severních a tropických vodách. Při výběru vhodných nástrah je ideální poradit se s průvodci v místech kam se hodláte vypravit nebo ve specializované prodejně, kde se na mořský rybolov specializují.
  4. Rybářské pomůcky: Rybolov na moři je poměrně náročný na množství výbavy, kterou je potřeba mít u sebe na lodi. Uvedeme alespoň ty základní, bez kterých se neobejdete a usnadní vám rybolov. Mezi ně patří především nože, nůžky, speciální kleště pro nejrůznější situace, vylovovací hák, nejrůznější nepromokavé tašky, boxy a organizéry, do kterých si uschováte všechny nástrahy, háčky a zátěže. 
  5. Bezpečnostní vybavení: Při mořském rybolovu je bezpečnost vždy na prvním místě. Informujte se na bezpečnostní pravidla v daném místě ještě než odjedete na výpravu. Každá země má pravidla pro rybolov a bezpečnost na lodi jiné. Mějte k moři respekt, neriskujte a chovejte se ohleduplně i ke zbytku posádky na lodi.
matthardy / Pixabay

Pro úspěšný mořský rybolov je důležité mít správné vybavení. Vyberte si rybářskou loď, která vyhovuje vašim potřebám, a nezapomeňte na kvalitní rybářský prut, naviják, návnady a nástrahy. Mějte také s sebou kompletní rybářskou sadu a bezpečnostní vybavení. S tímto nepostradatelným vybavením budete připraveni na dobrodružství mořského rybolovu a zvýšíte svou šanci na úspěšný úlovek.

 

Napsat komentář