Objevte kouzlo vína z Gruzie

Většina lidí si myslí, že dobrá vína pochází z pár destinací na světě. Samozřejmě tam patří Francie, jižní Amerika se pyšní červenými víny. Nemusíte se však ohlížet na destinace zprofanované. Znáte například vína z Gruzie? Vynikající jsou bariková vína z Gruzie. Netušíte, o co jde? Vysvětlíme vám.

Barikové víno – co to je?

Neexistují pouze bílá, červená, růžová, případně suchá, polosuchá nebo sladká vína. Vinařství je skutečně pestré odvětví, jež nabízí spoustu možností, jak vyrobit unikátní mok. Proto existují i bariková vína. Co to znamená? Vína se v tomto případě produkují v dřevěných sudech, které se francouzsky nazývají barrique. Jedná se o specifické nádoby, jež dávají vínu charakteristické vlastnosti. Barikové sudy se vyrábí z dubů rostoucích na severních svazích kavkazských hor. Dřevo má svoji specifickou vůni, a jelikož v něm víno zraje po dlouhou dobu, nasává do sebe stopu právě kavkazského dřeva. Ony samotné dubové sudy představují nejužívanější nádoby ve vinařství. Konkrétně barikové sudy jsou oblíbené pro své měkké třísloviny, ovocný a minerální profil, které dodávají vínu neopakovatelnou chuť a celkovou svěžest.

Zkuste vína z Gruzie

Jestli chcete ochutnat něco netradičního, zaměřte se právě na bariková vína z Gruzie. Tato země produkuje vína různých charakterů a je jedno, jestli jde o větší, střední nebo malá vinařství. Doporučujeme vám vína z Kachetie, protože tamní vinice mají jižně položené svahy a vína jsou dobře strukturovaná a náležitě vyzrálá. Bariková červená vína jsou vyzrálá, jejich chuť je neopakovatelná. Velký výběr nabízí Vinazgruzie.cz, kde najdete velký výběr gruzínských vín. Můžete si koupit něco pro sebe, stejně tak potěšíte blízké, obchodní partnery nebo někoho jiného, když mu věnujete nevšední dárková balení vín. Nechte se tak okouzlit mokem, kdy budete každým douškem vnímat, v jakém prostředí se zrodil i dozrál.

Napsat komentář