Při péči o zahradu je důležité pravidelné zavlažování. Automatický systém vám vše usnadní

V momentě, kdy je součástí vašeho rodinného domu zahrada, musíte počítat s tím, že zde strávíte poměrně dost času jejím ošetřováním tak, aby byla již na první pohled udržovaná a vitální. Velmi zásadní záležitostí je především pravidelné a dostatečně intenzivní zavlažování půdy. Je-li pozemek, o který se chcete starat, přeci jen trochu větší, vyplatí se investovat do automatických zařízení.

Kvalitní zavlažování sníží spotřeba vody

Moderní automatické závlahové systémy vám ušetří nejen spoustu času a námahy, ale také peníze, protože s vodou nebudete zbytečně plýtvat, jako je tomu často tehdy, když lidé provádějí například zavlažování trávníku jen za pomoci hadice napojené na vodovodní kohoutek.

Kapkové zavlažování

V současnosti lze automatické zavlažování zvolit v několika variantách. Oblíbená je například kapková závlaha, někdy se rovněž hovoří o termínu kapkovací závlaha. Využívá se například tehdy, když máte vysazené záhonky s bylinkami, potažmo nějaké ovocné keře. Ty zpravidla nepotřebují tolik vody naráz. Kapková závlaha jim tedy dodává životodárnou tekutinu po malých dávkách a v určitých intervalech. Automatické zavlažovací systémy navíc dokážou detekovat, zda pršelo, tudíž jestli je vůbec nutné daný pozemek zavlažovat. Kapkovací systém se dá aplikovat i pro zavlažování skleníku.

Rozprašovače vody k zalévání trávníku

K zavlažování trávníku se pro změnu hodí systém, který se skládá ze sítě podzemních trubek. Po určitých odstupech jsou pak na tyto trubky přidělané výsuvné rozprašovače. Nejsou-li v chodu, nijak na pozemku nepřekáží, vlastně si jich na první pohled ani nevšimnete. Zařízení se dá libovolně nastavovat. V teplých měsících, kdy panuje sucho, rozprašovače budou fungovat s větší intenzitou, aby měla půda neustále potřebné množství vláhy. Velkou výhodou je fakt, že špičkové zavlažovací systémy můžete ovládat přes mobilní telefon či PC, a to třeba tehdy, jste-li mimo domov, tedy na dovolené apod.

Napsat komentář