Řecko: Oblíbená destinace (nejen) českých turistů

oia-416136_1280

Přemýšlíte, kam se letos vydáte na dovolenou? Možností máte hodně. Záleží na vašich preferencích i finančních možnostech. Pokud hledáte dovolenou u moře, ale zároveň chcete mít široké možnosti i jiného programu, třeba právě vás nejvíce zaujme Řecko. Pojďme si říci, proč tuto zemi turisté vyhledávají a do jakých destinací směřují.

Proč navštívit Řecko

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé směřují na dovolenou do Řecka, je široká nabídka destinací u moře. Vyberte si. V sezóně si budete užívat příjemných letních teplot, takže se můžete oddávat slunění na pláži i vodním radovánkám v tyrkysovém moři. Turistický servis je tu na vysoké úrovni. Bude o vás dobře postaráno.

sea-418742_1280

Dalším lákadlem jsou historické památky. O jejich významu svědčí skutečnost, že mnohé z nich jsou zapsány na seznamu UNESCO. Ovšem také procházky ulicemi menších městeček mají svou atmosféru. Raději poznáváte přírodu? I tak jste v Řecku na správném místě. Líbit se tu bude především vysokohorským turistům. Troufnete si na výstup na Mytikas, nejvyšší vrchol Řecka? Nezapomeňte ochutnat tamější výbornou kuchyni, víno či ouzo – tradiční řecký alkoholický nápoj s lékořicovou chutí. A jistě najdete další důvody pro návštěvu této země.

orthodox-165084_1280

Nejoblíbenější destinace v Řecku

Pokud se do Řecka chystáte na prodloužený víkend a jste obdivovatelem starověkých památek, jistě si nenecháte ujít hlavní město Athény s jeho významnými památkami (Akropolis, Koloseum, Hadriánův oblouk, Dionýsovo divadlo atd.). Pro přímořskou dovolenou si turisté vybírají především z mnoha ostrovů – Kréta, Zakynthos, Lefkada, Korfu, Rhodos atd. Na nich si užijete všeho, co dovolená u moře nabízí. Pokud vás přesto lákají památky, v okolí vašeho letoviska jistě najdete cíle, které rádi prozkoumáte. Neméně oblíbenými lokalitami jsou poloostrov Chalkidiki či Olympská riviéra.

Oslovilo vás Řecko? Jaká destinace splní vaše představy o ideální dovolené?

Napsat komentář