Spolujízda – elegantní řešení pravidelného cestování

Cestujete pravidelně do práce? Většina z nás nemá své pracoviště hned u domu, a tak pendlujeme – ráno tam, odpoledne zase zpět. Nebo třeba opačně. Záleží to na pracovní době, a zda pracujeme na směny. Co se ale nemění, je fakt, že se na pracoviště chceme dopravit co nejrychleji a bez zbytečného stresu.

Lidé dnes do práce dojíždějí běžně. Většina z nich není ochotna kvůli práci přiblížit své bydliště, dojíždění je pro ně přijatelnější. Samozřejmě, jen do určité vzdálenosti, v některých situacích už jsou přestěhování či změna práce na pořadu dne. Jezdíme autem, vlakem, autobusem, tramvají, metrem, trolejbusem, někdy dokonce na kole.

Nepříjemnosti spojené s MHD

Kdo využívá MHD, zajímavým situacím se nevyhne. Jednou to zkrátka přijít musí – autobus nepřijede, natrefíme na opilého spolucestujícího, vlak má zpoždění, ráno trochu zaspíme a už je problém spoj chytit, pravidelně mrzneme na zastávce… Tyto potíže téměř úplně eliminuje cestování autem.

Mačkat se s ostatními cestujícími v MHD na náladě a kreativitě na začátku dne rozhodně nepřidá. A někdo dokonce nemá ani to „štěstí“, že by mu z domova něco v ten pravý čas jezdilo. Pak se automobilu zkrátka nevyhne. Ale i ti, kdo MHD využít mohou, někdy raději sednou do auta. To bývá rychlejší, spolehlivější a komfortnější.

Jak vozy využít co nejefektivněji

Sjíždíte se do firmy každý svým autem? Jsou parkoviště plné a vozy nenaplněné? Častý jev. Přitom by se stačilo domluvit. To ale není zas tak jednoduché, jak se to řekne. Možná kolegu, který by vás po cestě mohl nabrat, vůbec neznáte. Zkrátka jste se nepotkali, nebo o sobě nevíte. Možná poblíž vaší práce dojíždí někdo z vašeho okolí a mohl by vás vozit. Jak se s takovými lidmi zkontaktovat a domluvit?

Domluvte si spolujízdu přes internet!

Dneska se lidé nejčastěji seznamují přes internet. A nejde jen o rande. Internet se dá využít i k domluvě lidí, kteří absolvují stejnou trasu při jízdě do práce.

Velmi oblíbená začíná být spolujízda. Tento trend se k nám dostal ze zahraničí a úspěšně se rozšiřuje. Někdy není potřeba ani internet a lidé se dokážou domluvit přirozeně. Jezdí jich několik jedním autem, řidiči a majiteli vozu zároveň platí příspěvek na pohonné hmoty a ušetří se na obou stranách. Majitel vozu sníží náklady a spolucestující zaplatí méně, než kdyby jeli každý zvlášť. Jak jednoduché.

Portál pro spolujízdu autem

Máte problém nalézt někoho na společné cestování vaším autem? Zaregistrujte se na portálu https://www.autemdoprace.cz/. Zde se stanete součástí databáze řidičů. Vytvoříte si svůj osobní profil, zadáte vaši běžnou trasu a nabídnete počet volných míst ve voze. S lidmi, kteří se ozvou, si dohodnete podmínky, samozřejmě si můžete spolucestující vybrat, a je to! Na portále se hned dozvíte i to, kolik si za cestu můžete účtovat. Spolucestující tuto informaci hned uvidí u vašeho profilu.

Stejně snadné je to pro ty, kteří auto nemají a chtějí se ke spolujízdě přidat. Vyberou si z databáze řidiče, který z jejich města jezdí, nebo který jím projíždí. Kontaktují jej, dohodnou si podmínky a mohou začít jezdit. Je potřeba domluvit si dopředu takové detaily, jako je místo vyzvednutí, místo vysazení a cena za jízdu.

Své místo ve voze si můžete hledat nárazově, pokud někam jedete jen občas, nebo si najít někoho na každodenní společné cestování. Vše záleží na domluvě, není vyloučeno, že najdete volné místo na poslední chvíli. Raději na to ale nespoléhejte.

Hlavní benefity společného cestování do práce

Kromě komfortu a možnosti příjemně si popovídat se spolujezdci patří k hlavním benefitům společné jízdy do práce vysazení co nejblíže pracovišti a nižší cena. Když se totiž náklady rozpočtou mezi všechny pasažéry, může být cena třeba o polovinu snížená oproti hromadné dopravě.

Napsat komentář