Střešní nosiče Thule

Střešní nosiče Thule zvětšují přepravní kapacitu automobilů. Umožňují přepravu sportovního příslušenství, nářadí jako jsou například žebříky a dlouhého stavebního materiálu např. vodovodní trubky.

Na střešní nosiče lze namontovat držáky kol, nosiče lyží, nosiče lodí, nosiče kajaků, držáky pro stěžně. Nejpoužívanější varianta v kombinaci se střešním nosičem je střešní box. Nejkvalitnější nosiče vyrábí firma Thule. Střešní nosiče Thule vynikají snadnou montáží.

Další výhodou nosičů Thule je jejich robustnost. Střešní nosiče Thule jsou určeny pro většinu vozidel na českém trhu. Výrobce Thule nabízí střešní nosiče pro všechny běžné typy uchycení na střechu – za rám dveří, za odtokový žlábek, do pevných bodů, na integrované podélníky a klasické hagusy.

U většiny typů lze volit mezi klasickou černou tyčí o rozměrech 3×2 cm a aerodynamicky tvarovanou hliníkovou tyčí s T-drážkou pro upevnění příslušenství. Na černé tyče se držáky upevňují pomocí třmenů. Do aero tyčí se střešní nosiče montují pomocí T-šroubů. K dotažení je použit rychloupínák stejného provedení jako na jízdních kolech. Alu tyče Thule vynikají nízkou hlučností.

Pro užitkové vozy má Thule připraveny stření nosiče řady Professional. Produkty této řady jsou určeny především pro dodávkové vozy. Hliníkové tyče Professional jsou vybaveny kromě vrchní T-drážky i drážkou na boku tyče pro uchycení například zarážek na žebřík. Tyče mají i větší délku než klasické tyče Thule a mají i vyšší nosnost. V sortimentu Professional jsou zahrnuty také držáky žebříků, zarážky sklopné i pevné, markízy a tzv. rollery sloužící pro snadné naložení dlouhých předmětů.

Napsat komentář