Zámek Buchlovice

Zámek Buchlovice se nalézá ve stejnojmenném městě Buchlovice, asi 11km od Uherského Hradiště ve Zlínském kraji.

Historie zámku Buchlovice

Historie zámku Buchlovice souvisí s historii nedalekého hradu Buchlova. Tehdejší pán hradu Buchlova nechal postavit zámek Buchlovice v období 17. – 18. stol. pro svou manželku Eleonoru, pro níž byl hrad příliš studeným.

Zámek Buchlovice je vystavěn ve stylu italského baroka a je tak jedním z nejkrásnějších zámeckých komplexů u nás. Buchlovice jsou sestaveny ze dvou symetricky řešených budov oddělenými dvorem s centrální kašnou. Starší, dříve postavená budova sloužila panstvu, byla nazývána Flora, mladší, později postavená budova sloužila služebnictvu.

Zámek Buchlovice
Zámek Buchlovice

Na co se v zámku Buchlovice můžete těšit

V Buchlovicích je k vidění 18 historickych místností zřízených ve stylu baroka a rokoka. Zajímavá je např. tzv. sala terrena s mozaikovými ornamenty na stěnách a bohatou štukovou výzdobou, hudební salón a sbírka nizozemské, italské a francouzské grafiky. Zvláště vyjímečná je zámecká Zahrada. Ta je jedním ze skvostů tzv. historické zeleně. Zahrada Buchlovic byla založena nejdříve ve francouzském, později anglickém stylu a to od počátku 18. stol. Z důvodu specifického terénu má zahrada terasovité uspořádání. Buchlovice vám zde nabízí řadu exotických a vzácných dřevin, jejichž semena a sazenice dovezli Berchtoldové ze svých četných zahraničních cest. Pokud se rozhodnete navštívit Buchlovice určitě si vyšetřete čas na prohlídku zeleného klenotu zámku, kde potkáte i neodmyslitelné vznešené zámecké ptáky – pávy.

Napsat komentář