5 tipů na dárky s magnety pro dobrodruhy

Máte doma dobrodruha? Dejte mu lano a pošlete ho k vodě. Se silným magnetem v ruce. Třeba vám během zábavy, zvané magnet fishing z hlubin vyloví nějaký poklad. Čím dalším magnetickým jej obdarovat? Možná přijde vhod pár tipů.

Chcete udělat radost dobrodružněji naladěnému? Obdarujte jej silným magnetem na magnet fishing, lanem a ochrannými rukavicemi. Hodit se může i teleskopický magnet do kapsy nebo světélkující barva. A teď trochu podrobněji.

1) Jednostranný magnet na magnet fishing M-20

„M dvacítka“ je oblíbená klasika – magnet pro začínající i mírně pokročilejší lovce pokladů, kteří jej využívají během kratochvíle zvané magnet fishing. Jak to probíhá v praxi? Lovec přiváže k oku extra silného magnetu pevné lano a spustí ho do hlubin rybníka, jezera, řeky. Pomalu táhne nahoru.

Pokud má štěstí, k magnetu se přicvakne nějaký „poklad“, například děravá trubka od kamen nebo rezavé dráty. Jindy ale možná i pokladnička s mincemi! Tento 7,5centimetrový jednostranný magnet pro magnet fishing M-20 má magnetickou sílu 282 kilogramů. Pro větší odolnost je pozinkovaný.

2) Oranžové lano pro lovce pokladů, délka 15 metrů

K tomu, aby se dal magnet do vody spustit a zase vytáhnout nahoru, je potřeba pevné lano. Hodně pevné, protože běžné lano se může přetrhnout. Pořiďte raději speciální opletené pevné lano na magnet fishing s pleteným jádrem z polyesteru.

Využívají jej i jachtaři na vytahování rozměrných a těžkých plachet. Je oděruvzdorné, má nosnost 550 kg, přitom hezky lehké a snadno přenosné. Dá se sbalit do malé tašky. Při navazování doporučujeme zvolit pevnější typ uzlu. Typy uzlů najdete na webu magnet-fishing.cz.

3) Ochranné rukavice nejen na magnet fishing

Na co jsou k lovu pokladů potřeba rukavice? Hodně předmětů pod vodou koroduje. Mohou být také od bahna. Rukavice ochrání lovci ruce. Ale je lepší vybrat kvalitnější. Tyto polyamidové rukavice s nitrilovým protiskluzovým povrchem využívají i profíci ve stavebnictví, petrochemickém a těžebním průmyslu.

Mají nitrilový potah, jsou nepropustné pro oleje i maziva. Protiskluzová pěnová vrstva zajišťuje výbornou přilnavost a pevný úchop i ve vlhkém prostředí. Přesto jsou rukavice na magnet fishing lehké a poddajné. K mání v několika velikostech.

 

4) Teleskopický magnet do auta i do kapsy

 

Už se vám asi někdy stalo, že vedle sedačky auta nebo doma hluboko pod skříň či pod ponk v dílně zapadly klíče, mince, zakutálel se šroubovák, šroubky. Jak je vytáhnout? Vysunovací silný magnet to zvládne během chvilky. Vysunete jej, vsunete do nepřístupného místa, ztracený kovový předmět se přicvakne, vytáhnete. Nakonec magnet zase zasunete a uložíte třeba do kapsy, tašky, schránky auta. Fajn pomůcka i dárek.

 

5) Svítící barva na stěnu

 

Světélkující barva GlowPaint se dá nabít svítilnou nebo běžným osvětlením místnosti. Potom ve tmě hezky světélkuje nazelenalou září. Ideální do dětského pokoje, ale i klubu, tvořivé dílny. Můžete ji natřít na stěnu, ale také na různé předměty. Poslouží i jako ochranný nátěr na stupně schodů a únikové východy, když dojde k výpadku elektřiny.

 

Akrylová barva GlowPaint obsahuje malé částečky speciálního pigmentu, který absorbuje UV složku světla. To není okem viditelné, ale barva jej dokáže akumulovat a tím se „nabít“. Když se setmí, nátěr začne světélkovat. Koho barvou obdarujete?

 

Další tipy na dárky s magnety najdete na blogu Magnetik.cz

 

Napsat komentář