Nakupujte výhodně investiční zlato, pomůže vám ochránit vaše peníze

Už jste si vybrali, kam uložíte své naspořené prostředky, než se zvedne inflace? Pokud ne, tak byste měli rychle začít, než hodnota vašich peněz výrazně klesne! Zapomeňte na bankovní produkty. Na spořicích účtech jsou tak nízké úroky, že vám inflaci určitě nepokryjí. Nenechávejte ani ležet své finance v trezoru nebo na bankovním účtu. Raději investujte do zlata, díky kterému své prostředky uchráníte a zhodnotíte v čase.

Zlaté mince jsou v kurzu

Investiční zlato patří k nejoblíbenějším artiklům díky své schopnosti udržet si svou hodnotu. Nepodléhá totiž inflaci, a navíc je osvobozeno od DPH. Z toho důvodu mnoho investorů volí právě pamětní mince a zlaté slitky pro uložení svých volných prostředků. Je namístě zmínit, že žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Proč nakupovat zlato právě teď

Abyste nakoupili výhodně, je potřeba ohlídat si cenu, kterou nabízí jednotliví distributoři. Vzhledem k tomu, že se jich nachází v ČR poměrně velké množství, je cena zlata u každého z nich trochu jiná. Vždy si tedy nejprve udělejte řádný průzkum. V roce 2020 byla poptávka po investičním zlatu enormní, a to kvůli celosvětové koronavirové pandemii. Někteří prodejci dokonce hlásili prázdné sklady. Poptávku ovlivňují však nejen události ve světě, ale také zmiňovaná inflace, která má v příštích letech značně stoupnout. Proto je výhodné začít s nákupem zlata už dnes, aby vás nezaskočili vyprodané zásoby, jako tomu bylo v předchozích letech.

Napsat komentář