Běžecký pás – ano či ne?

Chůze a běh zajisté patří k tomu nejpřirozenějšímu pohybu, který můžeme svému tělu dopřát. Rádi přes léto běháte, ale když napadne sníh, už se vám nechce? Trápí vás v zimě problémy s dechem nebo se nemůžete při běhu zahřát? Vyzkoušejte běh na běžeckém pásu. Tato aktivita je samozřejmě báječnou alternativou k běhu a chůzi i během teplejších měsíců v roce.

Běžecký pás je vhodný pro trénink doma, ale setkáte se s ním i v mnoha fitness centrech. Své posilovací cvičení tak můžete zkombinovat s kardio pohybem, což vašemu tělu i kondici jistě prospěje. Běh působí pozitivně nejen na fyzičku, ale je prospěšný i ze zdravotního hlediska. Například posiluje kardiovaskulární systém a pokud se držíte ve správném pásmu tepové frekvence, tak i účinně spalujete tuky a dlouhodobě tak podporujete jejich odbourávání. Což oceníte nejen v redukčním režimu. Dále zvyšuje kapacitu vašich plic či pozitivně ovlivňuje hladinu krevního tlaku a držení těla. S pohybem samozřejmě souvisí i endorfiny. Ty se uvolňují do krve a pozitivně působí na naši náladu. A pohodová psychika je maximálně důležitá každý den.

Běžecký pás a jeho výhody

Na běžeckém pásu se můžete běhu věnovat prakticky za každého počasí. Vadí vám déšť, sníh nebo vítr? Na běžeckém pásu se stejně zapotíte jako venku v přírodě, nebudete však vystaveni těmto nepříznivým vlivům. Běžecký pás je také báječným pomocníkem ve chvílích, kdy nic nestíháte a na sport nemáte čas. Při běhu můžete sledovat televizi, poslouchat hudbu, číst si knihu nebo časopis. Běžecký pás je vhodný pro lidi každého věku – od mladých aktivních sportovců až po seniory. Zátěž si na něm můžete nastavit dle vlastních požadavků. Moderní běžecké pásy mají k dispozici režim rehabilitační chůze i mód pro náročné sportovní tréninky.

Jak běžecký pás funguje

Přemýšlíte o pořízení běžeckého pásu a ptáte se, kolik stojí a jak funguje? Běžecké pásy se vyrábějí v mnoha typech. Ty nejlevnější jsou bezmotorové a seženete je již za cenu kolem 5000 Kč. O něco dražší jsou pak motorové běžecké pásy. Ty zakoupíte přibližně za dvojnásobek. Poskytují už poměrně komfortní požitek z provozované aktivity. Nejdražší jsou odpružené běžecké pásy. Ty jsou k sehnání za cenu přibližně 28000 Kč. Odpružení se stará o maximální komfort při pohybu a zajišťuje také správné provedení jednotlivých pohybů. Váš běh na odpruženém běžeckém pásu tak bude ve všech ohledech velmi efektivní.

Na běžeckém pásu se pohybujete velmi přirozeně. Běžíte dle nastaveného tempa. To si můžete libovolně regulovat. Pokud s běháním teprve začínáte, nastavte si tempo nižší. Jestli běháte již déle, pravděpodobně víte, jaké tempo je pro vás ideální. I tak je běžecký pás jiný než terén v přírodě. Proto všechny jeho funkce chce zkoušet a testovat.

Kombinujte běh s posilováním

Aby jste při cvičení dosáhli dobrých výsledků, vyplatí se běh kombinovat s posilovacími cviky. Do těchto typů cvičení patří například cvičení bosu. Jedná se o cviky prováděné na zakulacené kopuli. Ačkoliv toto cvičení vypadá jednoduše, zapojíte při něm i hluboké svaly ve svém těle a určitě se i hodně zapotíte. Cvičení je vhodné pro sportovce začátečníky i pokročilé

Napsat komentář