Trendy šaty na léto

Pro módní sezónu roku 2016 jsou typické hlavně pohodlné a vzdušné modely. Jedním z trendů, který se objevil na přehlídkových molech v kolekcích šatů na letošní jaro a léto, je použití přírodních a lehoučkých materiálů. Návrháři sáhli po hedvábí i bavlně, šifonu, organze a celé sezóně vévodí krajka.

Letní šaty podle nejnovějších trendů

Letní šaty samozřejmě musí být ušity v trendu asymetrie – nosí se letos buď s vázačkou za krkem, anebo zcela odhalují ramena. Hitem jsou šaty v maxi délkách, na nichž vynikají módní barevné plochy a velké potisky nebo pruhy v kontrastních barvách.

Mini, ano či ne?

Ženy, které naopak rády odhalují své křivky v minišatech, se mohou inspirovat například stylem Paco Rabanne a dalších designérů, kteří přišli s kolekcemi minišatů a supermini šatů nejrůznějších stylů.

Pokud potřebujete šaty vhodné pro různé příležitosti a nemůžete se rozhodnout mezi mini a maxi, nemusíte si letošní sezónu zoufat, protože se opět nosí midi délka rozšířeného i rovného střihu.

Letní šaty
Letní šaty

Chcete si dopřát extravagantní model, ve kterém budete prostě nepřehlédnutelná? Pořiďte si šaty ušité z lesklých materiálů v obvyklé zlaté či stříbrné barvě; ale opravdu „in“ jsou tuto sezónu lesklá zelená, červená nebo metalická modrá. Anebo vsaďte na asymetrický lem šatů, cípy, neobvykle skládané volány a transparentní krajkové modely.

Napsat komentář