Hrad Bezděz

Královský hrad Bezděz se nalézá v nadmořské výšce 270m v oblasti Staré Splavy a to prakticky na břehu Máchova jezera. Tato oblast leží asi 80km od hlavního města Prahy.

Hrad Bezděz je jednou z našich nejvýznamějších památek

Hrad Bezděz je jedním z našich nejvýznamnějších a nejcennějších památek. Byl založen roku1264 a to Přemyslem Otakarem II. Bezděz má však i neslavnou historii, kdy se stal vězením pro královnu Kunhutu a jejího nezletilého syna Václav II. Hrad se později stává majetkem i Karla IV.

Areál hradu Bezděz

Areál hradu Bezděz je tvořen hradním palácem s ranně gotickou kaplí, hradební zdí s cimbuřím a dvěma věžemi tzv. Velkou a Čertovou či purkrabským palácem. Hrad Bezděz je otevřen široké veřejnosti od dubna po říjen.

Hrad Bezděz
Hrad Bezděz

Hrad Bezděz se tyčí na vyšším, ze dvou vrchů, jenž se nazývá Velký Bezděz. Hrádek je obklopen borovým lesem a v blízkosti naleznete také Máchovo jezero. Máchovo jezero je úžasným místem pro osvěžení v horkých letních dnech. V okolí malebného Bezdězu čerpal svou inspiraci slavný spisovatel K.H.Mácha.

V této oblasti vám nabízí své služby a ubytování hotel Bezděz. V blízkosti hotelu Bezděz naleznete také písečnou pláž, tenisové kurty, sportovní halu, minigolf, půjčovnu kol a jiné. Oblast Bezdězu i samotný hotel vám tak nabízí možnost úžasné rodinné dovolené, na které si můžete odpočinout u vody, zasportovat si i věnovat volný čas České historii.

Napsat komentář