Bowlingová dráha přitáhne spoustu návštěvníků

Bowling je nenáročnou aktivitou, která nejspíš nikdy neomrzí. A to je také důvod, proč si malé bowlingové dráhy pořizují i restaurace či jiné podniky, jež chtějí zvýšit návštěvnost. Ona totiž taková dráha nemusí být vůbec drahou záležitostí. Navíc se dá pořídit dokonce z bazaru.

Snad všichni jsme bowling hráli, nicméně málokdo vlastně ví, jak bowlingové dráhy fungují. Jak jen je možné, že se kuželky vždy postaví a koule se vám vždycky vrátí, abyste ji mohli opakovaně použít?

Jsou dvě technologie drah

Bowlingové dráhy se dělí na dva typy podle toho, jakou technologii využívají. První je bezšňůrová technologie, jež se využívá spíš v profesionální sféře. Důvodem je, že Česká bowlingová asociace uznává rekordy pouze tehdy, pokud se hrají na dráze s bezšňůrovou technologií. Jenže ty jsou dražší a vyžadují odbornou údržbu.

Kdo tedy neplánuje provozovat hraní na profesionální úrovni, tomu postačí šňůrová technologie. Je levnější, snazší na údržbu a v ničem vás neomezuje. Jedinou změnou je způsob stavění kuželek. Dráhy i skórovací systém zůstávají stejné.

Bowlingová dráha může být i venkovní

Napadlo vás někdy, že by se dal bowling hrát i venku? V praxi se setkáte spíš s krytými dráhami, nicméně třeba v Polsku v Poznaň Malta mají venkovní šestidráhový bowling. Venkovní bowlingové dráhy využívají šňůrovou technologii, nemohou se tedy užívat k pořádání oficiálních soutěží a turnajů. Špatné počasí jim ale nevadí, jedná se o plnohodnotné řešení na dlouhá léta.

Pořiďte si dráhu i vy

Vlastníte-li restauraci či jakékoliv jiné zařízení, kam chodí větší množství lidí, popřemýšlejte o bowlingových drahách. Jestliže chcete znát, v jakých cenových relacích se dráhy pohybují či který typ by byl vhodný pro vás, obraťte se na trutnovské Bowling centrum. Zajišťují nejen servis a opravy bowlingových drah, ale rovněž prodej. Často zprostředkovávají také prodej z druhé ruky, pomocí nějž ušetříte desetitisíce.

Napsat komentář