Buďte královnou (nejen) maturitního plesu

budte-kralovnou-maturitniho-plesu

Maturitní ples je velká událost, ať už pro maturantku nebo pro její rodiče. Mladou slečnu zajímá v takovou chvíli jen jedno, v jakých plesových šatech vyrazit, aby opravdu zazářila a všem spolužačkám vytřela zrak. Nabídka je poměrně široká, můžete být princezna, dokonalá krasavice nebo sexy diva. Či také všechno dohromady.

Nejlepší jsou dlouhé společenské šaty

Rozlišit dlouhé společenské šaty od velké večerní róby bývá někdy poměrně problém. Ty první jsou většinou spíše jednoduchého střihu bez nějaké velké okázalosti. Večerní roba jsou zase ty nejhonosnější šaty vůbec. Oba tyto typy společenských dlouhých šatů se na maturitní ples hodí naprosto s přehledem. Záleží už jen na tom, zda dáváte přednost jednoduchosti a střízlivé eleganci, nebo máte raději princeznovský styl.

Vhodné jsou i kratší šaty (koktejlky)

Maturitní plesy mohou spadat i do oblasti tzv. formal dress. Protože většina pánů si vezme tmavý oblek s kravatou. Díky tomu si mohou slečny vzít i méně slavnostnější kratší šaty jako koktejlky či tzv. malé černé. Ovšem nikdy by neměly být kratší po kolena. Podle pravidel etikety by měly být vidět buď jen nohy, ramena nebo dekolt.

Vyvarujte se módních prohřešků

Jistě jste již zaregistrovaly, že na maturitní ples nejsou v žádném případě vhodné mini šaty. Ty se hodí opravdu jen na diskotéky či na party. Krásná postava může být zvýrazněna i rafinovaněji, než jen v upnutých kraťounkých mini šatech, které působí spíše vulgárně. Vaše silueta dokonale vynikne i v dlouhých šatech, ve kterých ukážete svůj smysl pro styl a eleganci. Nejen minišaty by se na maturitním plese objevit neměly. Nehodí se ani hluboké výstřihy, vykukující spodní prádlo, zvířecí vzory a průsvitné materiály, lední maxi šaty, síťované a barevné punčochy, boty na jehlových podpatcích a na platformě typu tanečnice u tyče a kozačky, latex, kůže, křiklavé a příliš dlouhé kýčovité nehty, batika, hippie prvky, neonové barvy, army styl.

Nezapomeňte, nejdůležitější je, aby vám ve vašich šatech i společenských botách bylo příjemně. Abyste si mohla pohodlně a uvolněně užít svůj krásný a nezapomenutelný večer, musíte si umět dobře vybrat a nakoupit. Maturitní šaty i doplňky k nim vybírejte opravdu pečlivě a tam, kde vědí, jak vypadá móda. Nemusíte ani vycházet z domu, dnešní e-shopy s oblečením dokáží uspokojit každého zákazníka, tak proč se vyčerpávat návštěvami v hromadách obchodů. Je to váš ples, na který budete po celý život vzpomínat.

Napsat komentář