Cannondale Scalpel je kolo, se kterým pokoříte jakoukoliv závodní trať

ShonEjai / Pixabay


Společnost Cannondale neustále
inovuje závodní platformu Scalpel s karbonovým rámem a nadstandardně kvalitním odpružením. Užijete si tak plynulou a rychlou jízdu na jakékoliv závodní trati. V následujících řádcích vám o tomto kole prozradíme více informací.

Zřejmě vás nepřekvapí, že jsou kola Cannondale Scalpel velice populární. První verze tohoto modelu byla představena v roce 2001 a už tehdy se jednalo o lehké, účinné a celoodpružené závodní kolo s krátkým zdvihem. Společnost Cannondale však věřila, že celoodpružené kolo může být ještě rychlejší, a proto na modelu nadále pracovala a zdokonalovala ho. Světlo světa spatřilo už několik generací závodního kola této americké značky.

Kolo Cannondale Scalpel je výjimečné v mnoha ohledech

Poslední generace tohoto závodního kola se vyznačuje unikátní konstrukcí odpružení, modernizovanou geometrií a zcela novou vrstvou karbonových vláken. U předchozí generace se horní článek tlumiče vyklápěl z horní rámové trubky, ovšem od toho výrobce ustoupil. Vložil důvěru do tlumiče poháněného malým spojovacím článkem ze slitiny, který je připevněn k přední vzpěře v části sedlové trubky. Chování odpružení se tak naprosto změnilo. Jízdní kola Cannondale Scalpel jsou výrazně progresivní.

Vypadá křehce, ale je silné

Sice na první pohled vypadá kolo křehce, ale ve skutečnosti se jedná o odolný model ze 100% pevného stlačeného uhlíkového vlákna, které slibuje vysokou kvalitu, odolnost a pevnost.

Jestliže hledáte internetový obchod zaměřující se na tento specifický sortiment, nadchne vás Ramala.cz. V produktovém portfoliu jsou kromě výše zmíněného modelu také kola GT vhodná taktéž k závodění. Vybrat si můžete kola GT celoodpružená i horská. Záleží na tom, k jakému účelu má sloužit.

Napsat komentář