České školní batohy STIL se líbí dětem i rodičům

Školou povinné děti obvykle vybírají školní batoh či aktovku spolu s rodiči, což je jedině dobře. Děti mají totiž trochu jiná kritéria, zajímá je především vzhled. Rodič pak musí usměrňovat a hlídat kvalitu provedení, bezpečnostní prvky i šetrnost k páteři. U batohů od české firmy STIL se tyto dva světy setkávají.

STIL vyrábí školní batohy pro 1. stupeň i 2. stupeň, v nabídce má také aktovky pro prvňáčky. Ačkoliv se tyto skupiny batohů liší, základní rysy mají společné.

Lehké batohy s kvalitním zádovým systémem

Podle čeho vybírat školní batohy pro 2. stupeň, ale i aktovky pro malé školáky? V prvé řadě určitě podle hmotnosti. Dětská záda by neměla být přetěžována a každých sto gramů hraje svoji roli. Typická školní aktovka pro prvňáčka váží cca 1200 g, společnosti STIL se však povedlo hmotnost snížit na 1000 g. Batohy jsou pak ještě lehčí, dostávají se zhruba na 800 g. Může za to především absence pevné konstrukce, která je však u aktovek pro menší školáky klíčová.

Ani batohům pro starší děti ovšem nechybí kvalitní provedení zadní části s polstrováním. Právě ve školním věku se dětem páteř vyvíjí a anatomické tvarování nebrání zdravému vývoji. Se systémem Air flow mají navíc záda šanci dýchat a nepotí se.

Voděodolné a s reflexními prvky

Jako rodiče by vás dále mělo zajímat vnitřní uspořádání batohu. Čím větší dítě, tím více kapes zvládne. Pro prvňáčka naopak může být matoucí, když musí hledat drobnosti v mnoha komorách a kapsičkách.

Dobrý batoh je také nepromokavý, případně obsahuje pláštěnku, a měl by mít zvenčí reflexní prvky, aby bylo dítě vidět na silnici.

Batohy rostoucí s dítětem

Velmi příjemnou zprávou pro rodiče je také to, že školní batohy STIL Junior rostou s dítětem. Hodí se už od první třídy a se školákem prožijí dlouhé roky. Zádový panel je totiž nastavitelný na velikosti S, M, L. Jak tedy dítě roste, stačí jen změnit stupeň.

Napsat komentář