Virtuální sídlo společnosti je více než jen adresa

Před deseti lety je v Česku téměř nikdo neznal, dnes je využívá řada menších i velkých společností. Obliba virtuálních sídel roste i spolu s tím, jak se svět digitalizuje. Čím dál méně firem potřebuje skutečnou fyzickou kancelář, tak proč platit drahý pronájem?

Takové sídlo společnosti Praha nabídne už od pár stovek korun měsíčně v závislosti na tom, jak moc lukrativní adresu si vyberete a o jaký balíček služeb máte zájem. V Brně si virtuální sídlo zařídíte ještě o něco levněji. Vybírat pouze podle ceny se však nevyplatí, je nutné pohlížet také na nabídku služeb.

Recepce, označení sídla a přebírání pošty jako základ

Poměrně běžně je v měsíční ceně obsaženo označení sídla firmy na budově a služby recepční. Pokud vás tedy na adresu, kde se denně nevyskytujete, přijde hledat zákazník či obchodní partner, na recepci mu předají kontakt na vás. Recepce také běžně vyřizuje telefony a přebírá vaši poštu. Tu si pak jednou za čas vyzvednete, nebo si ji necháte přeposílat.

Zasedací místnosti a kanceláře k dispozici

Velmi dobré je, pokud máte možnost na adrese firmy čas od času využívat zasedací místnost či skutečnou kancelář. Sem tam je potřeba, aby se virtuální kancelář Praha proměnila na fyzickou. Někdy vám chybí klid na práci, případně se musíte setkat s klientem a nemáte ho kam vzít.

Společnosti poskytující virtuální sídla jsou na to připravené. Pronájem zasedacích místností a kanceláří bývá někdy v ceně, jindy si ho doplácíte extra. Pohlídejte si třeba i to, zda je v budově stabilní WiFi, možnost zajistit občerstvení na schůzku či projektor v zasedací místnosti.

Nejde o nic nezákonného

A na závěr ještě jedno ujištění, protože spousta lidí si klade otázku, jak se k virtuálním sídlům staví zákon. Neřeší je. Podle zákona prostě jen potřebujete sídlo firmy a k umístění sídla do budovy musíte mít souhlas majitele nemovitosti. Ten u spolehlivého poskytovatele virtuálních sídel samozřejmě dostanete. Nic není protizákonné.

Napsat komentář