Česko se i díky spolupráci s Izraelem může stát centrem obchodu

o-nás1

V posledních letech se o Česku hovoří především jako o montovně Evropy. Nadnárodní společnosti zde sice investují do nových továrních hal, je ale pravdou, že veškerý kapitál a marže jdou do ciziny. Naše země na tom tak tratí. Situace se však začíná měnit, alespoň dle JUDr. Pavla Smutného, prezidenta Česko-izraelské smíšené obchodní komory.

Obchodní spolupráce s Izraelem vzrostla o desítky procent

Pavel Smutný k tomu kromě jiného uvádí, že díky zmíněné komoře došlo jen v loňském roce k více než 50% nárůstu exportu ČR do Izraele. Izraelci zde také začínají stále více investovat, přičemž kapitál a marže z těchto investic již neplynou do zahraničí.

Tento trend může přispět ke zvýšení bohatství země, rozvoji ekonomiky a růstu platů českých zaměstnanců. Jedním z problémů, které tomu prozatím zamezují, je i příliš konzervativní postoj politiků. Ti vesměs podporují velké nadnárodní koncerny, jejichž zisky odtékají mimo ČR. Ročně jde podle JUDr. Smutného až o 400 miliard korun.

Kdo je JUDr. Pavel Smutný, který stojí v čele Česko-izraelské komory?

PavelSmutny

JUDr. Pavel Smutný je majitelem známé advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný, která například zastupovala Česko v kauze Čepro vs. Krejčíř. Kromě toho působí také právě jako prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory.

Tvrdí, že budoucnost České republiky je zejména ve společných investicích s Izraelem do zemí v Africe a Asii, nikoliv na Západě. Výsledky činnosti komory jsou toho jasným důkazem. Právě jedním z cílů komory je snaha společně více pronikat na třetí trhy. JUDr. Smutný se domnívá, že je to možné realizovat již v následujících 5 letech.

Pavel Smutný je rovněž prezidentem nadace Bohemian Heritage Fund, která si klade za cíl podporovat české kulturní dědictví a snažit se o jeho neustálý rozvoj. Tento nadační fond sám JUDr. Smutný v roce 2009 založil.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Smutn%C3%BD

One Comment

Napsat komentář