Když už na skartaci dokumentů sami nestačíte

scrap-2049626_1280

Snad každý z nás občas likviduje dokumenty, které obsahují citlivé informace. Bývají to nejrůznější dopisy, smlouvy, ale i staré občanské průkazy a jiné doklady. Pokud se jedná o jednorázové záležitosti, postačí pouhá ruční skartovačka, doklady lze případně odnést na úřad, kde je odborně zlikvidují. Ale jak to řeší firmy, které dnes a denně produkují spoustu dokumentů, u nichž by byl problém, kdyby se dostaly do rukou nepovolaným?

Kancelářské skartovačky jsou někdy málo

Jednou možností je pořízení elektrické skartovačky. Ty běžné kancelářské se dají sehnat zhruba od tisíce do třiceti tisíc korun. Liší se v tom, co všechno dokážou zlikvidovat, s kolika listy najednou si poradí, jak dlouho v kuse jsou schopny fungovat či na jak drobné kousky materiál nařežou. Stroje, které si umí poradit s opravdu velkým množstvím papíru, karet, CD a DVD nosičů či dokladů jsou však mnohonásobně dražší, částky se šplhají až k milionu korun. A to je důvod, proč je lepší nechat skartaci na odbornících.

Servis od začátku až do konce

Skartace dokumentů Praha provádí společnost Ekoskart. Disponuje velkokapacitním skartovačem HSM FA 500.2, který si poradí s papírem, CD, DVD, disketami, videokazetami, řidičskými průkazy, pasy, platebními kartami atd. Vše je skartováno na částice o velikosti 6×40 – 53 mm, což podle normy NBU splňuje stupeň důvěrného utajení.

Vy se přitom nemusíte vůbec o nic starat. Firma Ekoskart si pro dokumenty a nosiče určené ke skartaci osobně přijede, a materiály si dokonce sama přebere. Skartace vytříděného papíru je sice levnější, ale odevzdat se dají i dokumenty v kroužkové vazbě, šanonech, deskách, obalech atd. Nakonec vám Ekoskart vystaví protokol o ekologické likvidaci a odpad zašle do papírny.

Vše probíhá v utajení, skartace je prováděna ve střeženém objektu, takže šance, že se materiály dostanou do nepovolaných rukou, je nulová. V případě zájmu si můžete domluvit osobní dohled nad celým procesem.

Napsat komentář