Chcete půjčku a nemáte vlastní bankovní účet? Je tu snadné řešení!

Mít účet v bance je dnes zcela běžná věc, ale přesto existují lidé, kteří z nějakého důvodu bankovním účtem nedisponují. Proč tomu tak je? Někdo, přestože by chtěl, nemůže používat účet v bance například z důvodu probíhající exekuce. A jiný zase nedůvěřuje bankovním domům natolik, aby jim svěřil své peníze. Zejména lidé z okruhu starší generace se velmi často domnívají, že jejich peníze budou daleko více v bezpečí na úplně jiném místě než právě v bance. Bankovní účet není tedy pro každého člověka nezbytnou nutností. Ale co když se rozhodnete půjčit si peníze? V takovém případě můžete narazit na problém. Ne každá finanční společnost vám totiž půjčku bez bankovního účtu poskytne. Kde ji hledat?

Kam pro půjčku?

Pokud potřebujete půjčit peníze a první vaše kroky zamíří rovnou do banky, pak se již dopředu smiřte s tím, že je to zcela zbytečné. Bankovní domy většinou podmiňují poskytnutí úvěru založením vlastního běžného účtu. Je-li to pro vás překážka, pak s žádostí o půjčku prostě neuspějete. Proto ušetřete čas a obraťte se rovnou na nebankovní společnosti, které mají půjčku bez účtu přímo ve své nabídce. Jejich klienty se všeobecně stávají lidé, pro něž je získání půjčky v bance problematické – nezaměstnaní, matky na MD, důchodci, lidé s nedostatečnými příjmy, atd. Nebankovní společnosti nemají tak přísná kritéria jako banky a celý proces sjednání půjčky je poměrně jednoduchý. Vše vyřídíte online na internetu a k výběru hotovosti lze dokonce využít i různé alternativní způsoby. Třeba si pro peníze zajedete k nejbližší čerpací stanici EuroOil.

Účet v bance není jistota natrvalo

V běžném životě se bez bankovního účtu zcela jistě obejdete, vždyť hotovostní platby a poštovní složenky jen tak rychle nevymizí. Přesto správa financí prostřednictvím online bankovnictví mnoha lidem usnadňuje život. Vzhledem k tomu, že internet je již v každém chytrém mobilu, máte také přehled o svých financích neustále po ruce. Účet si můžete založit v které bance chcete, ale nejste to jen vy, kdo může kdykoli bankovní služby vypovědět. Banka má právo váš běžný účet zrušit a může to udělat i bez udání důvodu. Pokud porušíte rámcovou smlouvu, například uvedete nepravdivé údaje, není se čemu divit. Jestliže dlouhou dobu účet nepoužíváte a nemáte na něm žádné peníze, dá se to také pochopit. Ale některé banky využívají i méně obvyklé důvody, třeba se můžou ptát na původ peněz a nebo vám jednoduše nedůvěřují. A tak se lehce stane, že znenadání obdržíte dopis o zrušení účtu ze strany banky, a přitom si nejste vědomi toho, že byste porušili nějaká pravidla.

Online půjčka bez bankovního účtu

Jelikož tedy nikdy nevíte, jak na tom právě se svojí bankou jste, půjčka bez bankovního účtu je vítaným pomocníkem ve finanční nouzi. Nemusíte nikomu ani sdělovat, na co peníze potřebujete. Jestliže vás napadá, že si peníze z půjčky necháte převést na účet někoho z rodiny, kolegy nebo kamaráda, věřte, že nepochodíte. Některé nebankovní společnosti si ověřují vlastnictví bankovního účtu převodem 1 Kč na účet poskytovatele půjčky. Pokud se údaje neshodují, žádost o půjčku vám zamítnou. Z toho důvodu existuje v nebankovním sektoru specifická kategorie půjček bez bankovního účtu, která je při absenci účtu v bance ideálním řešením.

Dříve než si půjčku sjednáte, reálně zvažte své možnosti a půjčte si jen tolik peněz, kolik nezbytně nutně potřebujete. Vždy myslete na to, že každá půjčka je závazek, který je nutno splatit.

Napsat komentář