Chiptuning: jak vybrat spolehlivou firmu

Na co dát při chiptuningu pozor? A jak poznáte seriózní firmu, které můžete své vozidlo bez obav svěřit? Následující indicie a doporučení vám jistě pomohou.

Garantované výsledky

Prvním vodítkem může být reálnost výsledků, které daná firma slibuje. Rozhodně si dejte pozor na chiptuningové firmy, které slibují evidentně nereálné zvýšení výkonu. V rámci chiptuningu lze dosáhnout zvýšení výkonu motoru o 30 procent a spotřeba paliva může klesnout až o 15 procent. Jaké další služby by měla chiptuningová firma nabízet?

Diagnostika

Ačkoli tomu tak mnohdy není, samozřejmostí by měla být diagnostika řídicí motorové jednotky před úpravou a po jejím dokončení. Díky tomu budete mít jistotu, že chiptuning byl proveden správně a vše funguje tak, jak by mělo.

Záloha softwaru

Opomíjenou, avšak nepostradatelnou záležitostí je v každém případě záloha softwaru řídicí jednotky. Nikdy nevíte, zda nebudete potřebovat navrátit řídicí jednotku do původního stavu.

Měření emisí

Dalším bodem, který by měl následovat po zvýšení výkonu, je měření emisí pomocí dynamických emisních testů. Budete tak mít jistotu, že vaše vozidlo nepřekročí povolené limity.

Záruka

O solidnosti dané firmy mnoho napoví také rozsah záruky. Ta by se měla vztahovat na úpravu softwaru v řídicí jednotce, nejlépe na doživotí. Důležitá je rovněž záruka na celou řídicí jednotku motoru nebo převodovky v případě mechanického zásahu do jednotky.

Asistenční služby

Dále je určitě žádoucí, pokud daná firma nabízí asistenční služby. Ty se mohou v ideálním případě vztahovat na celou Evropu a ušetřit vám tak množství starostí spojených s nenadálou poruchou.

Chiptuning nabízí řada firem v Praze, ale i v mnoha dalších městech. I v Hradci Králové chiptuning poskytují neméně spolehlivé společnosti. Chiptuning v Hradci Králové už tak není sebemenší problém.

Napsat komentář