Padají vám vlasy? Vyzkoušejte tyto babské rady

V současné době se spousta žen trápí vypadáváním vlasů. Zatímco u některých se jedná o sezónní záležitost, například na podzim, u některých se jedná o celoroční problém. V první řadě byste si měli uvědomit, že v kvalitě vlasů se zrcadlí zdravotní stav celého organismu. Jakmile začnou vlasy padat, chce vám tím tělo naznačit, že vám buď chybí důležité vitamíny a minerály, nebo nejste v dobré psychické kondici.

Pokožka denně ztratí 30 až 100 vlasů, což je naprosto přirozené. V okamžiku, kdy bude množství mnohem větší, byste měli začít hledat příčinu.

Vlasy padají hlavně v těhotenství a po porodu

Velice často se hormonální výkyvy podepíšou na vlasech, přičemž žena může během devíti měsíců těhoteství a několika měsíců po porodu, než se vrátí hladina hormonů do normálu, zaznamenat někdy až rapidní padání vlasů. Z hustého ohonu je potom jemné chmíří. Další příčinou mohou být různé zdravotní potíže, například špatný krevní oběh či poruchy štítné žlázy. S vypadáváním vlasů bojují také muži citlivější na testosteron.

Jak problémy vyřešit?

Velice účinnou zbraní, která udrží vlasy na hlavě, jsou doplňky stravy běžně dostupné v lékárnách. Jedním z nich je Biosil H, který prospívá k udržení normální stavu pokožky, vlasů a sliznic. V internetové lékárně GigaLekarna.cz vyjde na necelých 150 korun a balení obsahuje 60 tobolek.

Pokud nechcete užívat žádné tabletky, potom na scénu nastupují babské rady. Začněte zdravou stravou, která by měla obsahovat vitamíny jako křemík, zinek, vápník, fosfor či železo. Zdrojem železa je maso, zejména hovězí, a to by nemělo ve vašem jídelníčku rozhodně chybět.

Vlasům dejte náležitosti péči, pravidelně je zastřihujete a používejte kartáč s přírodními štětinami, jež je mnohem šetrnější. A co se týká přípravků, doporučujeme spíše přírodního charakteru, aby neobsahovaly žádnou chemii.

Napsat komentář