4 tipy pro úspěšný výběr žaluzií do interiéru

Důvodů pro pořízení stínící techniky může být hned několik. Toužíte po soukromí, chcete lépe regulovat únik tepla a množství příchozího světla. Nezáleží ani tolik na tom, jaká je vaše motivace k pořízení žaluzií. Důležité je zvolit co možná nejlepší typ, který dokonale sedne do vašeho interiéru a pomůže vám vytvořit příjemné bydlení. Podívejte se na 4 tipy, jak si poradit s nákupem nejvhodnější varianty.

Budou vnitřní žaluzie to pravé?

Nejdříve si rozmyslete, jestli chcete konkrétně žaluzie do interiéru. Existují totiž i venkovní typy a rolety. Každá z možností má své výhody a je dobré nastudovat si, co by se mohlo hodit zrovna ve vaší situaci. Na základě tohoto rozhodnutí pokračujte dále.

Hliníkové nebo látkové?

Stále u vás vedou žaluzie, takže si zbývá rozmyslet, jestli chcete spíše vertikální látkovou variantu, nebo raději vyberete vodorovný hliníkový model. Výhodou hliníku je hlavně dlouhá životnost v kombinaci s mnoha možnostmi úprav a barevných variací. Horizontální rolování navíc umožňuje jinak regulovat množství světla v porovnání s látkovým typem. V plně zatažené variantě jsou navíc téměř neprůhledné, takže výborně slouží pro ochranu před pohledy z ulice.

Vyberte správnou barvu

Velkou výhodou je fakt, že i u hliníkové varianty je možné zvolit barvu jednotlivých lamel. Snadno vyberete ideální řešení pro sladění s interiérem a oknem. Více barevných možností máte i při volbě lišty, ve které jsou lamely uchyceny.

Kombinace s dalším vybavením

V rámci vytvoření krásného interiéru se snažte zvolit takové žaluzie, aby ladily s dalšími kousky vašeho nábytku a celým oknem. Hodí se například kombinace také se závěsy, ale i záclonami, které mohou být ozdobně svázané po stranách okna. Zkuste si představit, jak se změní vzhled místnosti po přidání zvolených žaluzií. Když se vám výsledek bude líbit, je to ta správná volba.

Napsat komentář