Co je to certifikace CE a proč ji musíte řešit?

Tato problematika se týká hlavně odvážných podnikatelů, kteří pravidelně vypouští své nápady na evropské trhy. Tento pomyslný prostor s sebou přináší opravdu zajímavé příležitosti k pohádkovému výdělku, ale také spoustu regulací a zákonů. Naprostým základem všeho je certifikace CE. O co se jedná?

Bezpečný produkt

Ačkoliv se vám nemusí líbit celá řada povinností, CE certifikace představují jasný přínos. Díky nim si totiž mohou zákazníci kupovat opravdu bezpečné, zdraví neohrožující a funkční zboží. Vy se zase vyhnete soudním tahanicím, pokutám a většině reklamací.

Stejně tak získáte tolik potřebnou důvěryhodnost, bez které byste neměli ve světě podnikání šanci. Všichni výrobci, obchodní partneři i samotní zákazníci budou zkrátka vědět, že se na vaše služby mohou spolehnout.

Ne všechny druhy zboží musí být opatřené daným certifikátem. Povinnost se vztahuje například na hračky pro děti, na které pohlíží zákon vážně velmi přísně. Podobně náročné požadavky platí i pro plastové nádobí, elektroniku, výrobní stroje, ochranné pomůcky nebo vybavení do nemocnic. Raději se vždy předem ujistěte, jak přesně na tom je vámi nabízená kategorie.

Nechte si pomoci

Určitě se nesnažte vymyslet a testovat produkty svépomocí. Tímto přístupem pouze ztratíte velké množství času i financí. V dnešní době existují specializované společnosti, jež poskytují komplexní poradenství ohledně vývoje, podrobnou analýzu, pomoc při odstraňování případných nedostatků i finální inspekci.

Jedním z nejvýraznějších hráčů v oboru je tým ze společnosti Profi Cert. Na internetových stránkách https://www.certifikujeme.cz/ naleznete veškeré důležité informace, stejně jako kontaktní údaje. Nenechte si ujít úvodní nezávaznou konzultaci, na jejímž základě získáte potřebnou inspiraci.

Napsat komentář