Kratom pro lepší spánek i soustředění ve zkouškovém

V posledních letech se i k nám dostávají produkty, které se v Asii či Americe využívají k lidovému léčitelství již po staletí. Příkladem je kratom, tropická rostlina z jihovýchodní Asie s latinským názvem mitragyna speciosa. Tenhle strom dorůstá výšky až 25 metrů a zajímavé jsou pro nás jeho listy, které se sklízí, suší a fermentují.

Kratom se pěstuje nejčastěji v Indonésii, Kambodži, Vietnamu, Malajsii a Thajsku, vypěstovat se ovšem dá i v Česku, dokonce je možné pořídit si rostlinku. V jeho listech se nachází indolové alkaloidy, které mají stimulující, ale i euforický či tlumící efekt. Záleží na množství, které požijete. Dokáže dokonce tlumit bolest a mírnit deprese.

Správný výběr kratomu je klíčový

V obchodech se setkáte s rozdělením kratomu podle barev. Ta je dána především procesem zpracování, ale také barvou žilek. Třeba zelený kratom se suší pomalu v temnu, dodá vám energii, motivaci a kreativitu. Red kratom neboli červený kratom se spojuje se spánkem, uvolněním a relaxací. Suší se uvnitř, jeho barva je dána barvou žilek. Potřebujete se učit nebo soustředit na práci? Pak pro vás bude ideální gold kratom. Ten svou barvu získává prostě tím, že se listy nechávají zezlátnout jako na podzim.

Kromě barev se ovšem setkáte i s odrůdami. Když se podíváme třeba na gold kratom, za univerzální je považována odrůda Gold Bali, silný je Borneo a velmi kvalitní Jongkong.

Listy se drtí na jemný prášek

Jak se vlastně kratom užívá? Listy se drtí na jemný prášek, který se pak prodává buď tak, jak je, nebo ve formě tablet. Samotný prášek je možné přidávat třeba do snídaňových kaší. Chuť není výrazná. Existují ale i různé speciality, například e-shop Kratomworld.cz jako jediný prodává tzv. ovocný kratom, tedy kratom obohacený o extrakt z plodů ovoce. Seženete tak třeba kratom s příchutí ananasu nebo grapefruitu. Výběr je bohatý.

Napsat komentář