Cyklistika na podzim? Ano, ale s termoprádlem

Učarovala Vám cyklistika a nechcete se vyjížděk na kole vzdát ani na podzim nebo v zimě? Máme pro Vás pár tipů na cyklistické oblečení do chladnějšího počasí.

Termoprádlo jako základ

Kvalitní funkční spodní prádlo je základ. Dávno už odzvonilo dobám, kdy se na sport nosilo bavlněné prádlo. Bavlna totiž po propocení zůstává mokrá, neodvádí pot a ochlazuje tělo. Nachlazení je potom dílem okamžiku. Funkční termoprádlo dokáže pot účinně odvádět od těla a rychle schne. Na podzimní nebo zimní měsíce volte optimálně teplejší funkční prádlo s dlouhým rukávem. Pod prádlo se vám bude hodit ještě sportovní podprsenka, která při sportování nikde neškrtí, netáhne a má podobné vlastnosti jako funkční prádlo co se týče odvodu potu. 

Dresy a cyklistické bundy

Přes prádlo si oblečte v chladnějších dnech dlouhý dres. Vybrané modely dresů jsou i zateplené, nebo mají čelní stranu chráněnou i proti profouknutí. Na dres patří za horšího počasí cyklistická bunda. I těch je na trhu mnoho typů. Můžete se rozhodnout, zda jí budete mít jen jako záložní řešení na dojetí v horším počasí, potom volte bundu, kterou sbalíte do kapsy dresu. Případně zda chcete bundu, která opravdu odolá všem nezmarům počasí. Nejkvalitnější cyklistické bundy používají funkční membránu, která nepromokne, ale dokáže „dýchat“ a odvádět pot. V takové bundě se nebudete tolik potit. 

Cyklistické termo oblečení
Cyklistické termo oblečení

Ruce a nohy

Na ruce se hodí na podzim dlouhoprsté cyklistické rukavice. Vybírejte je tak, aby byly dostatečně zateplené a přitom se vám v nich dobře držely řídítka kola. Na hlavě by měl cyklista nosit helmu, která ale bývá hodně odvětraná, což může být na podzim trochu problém. Vyřešit se to dá tenkou čepičkou pod helmu v protivětrné úpravě nebo oblíbenými multifunkčními šátky, které se vyrábí v mnoha atraktivních barvách a provedeních.

A co na nohy?

Na podzim, kdy ještě není takové chladno, užijte skvěle tříčtvrteční cyklistické kalhoty. Díky své délce chrání kolena před profouknutím. Dobrou alternativou jsou také krátké cyklistické kalhoty doplněné o návleky na nohy.

Jakmile přijde větší zima dostanou se na řadu dlouhé cyklistické kalhoty. Ty se vyrábí s různou mírou zateplení a ochranou proti větru a vodě. Při výběru cyklistických kalhot nekoukejte jen na vzhled, ale i na kvalitu provedení. Lépe sedí cyklistické kalhoty sešité z více dílů (panelů).  Také vnitřní antibakteriální vložka v kalhotech je důležitá.

Pokud je opravdu chladno, lze doporučit i návleky přes cyklistické tretry. Od nohou jde při jízdě na kole nejvíce zima a určitě to oceníte.

Doufáme, že vám pár tipů na cyklistické oblečení pomohlo a přejeme mnoho krásných zážitků na kole!

Napsat komentář