Dracena (Dracaena), pěstování

Díky turismu vešla ve známost Dracena jako pokojová květina, která vytváři kmen a má zeleně, žlutě a červeně pruhované (podle druhu) úzké mečovité listy, které jsou měkké a ohýbají se k zemi. Dracaena Marginata má zelené listy červěně lemované. Dracaena BiColor má listy žluté zeleně lemované. Dracaena TriColor má listy žlutě, zeleně a červeně pruhované.

Stanoviště: Na rozptýleném světle, v létě může stát venku na chráněném místě. V zimě nemá teplota poklesnout pod 15°C. V té době snáší i mírné slunce.

Zálivka: V létě udržujeme stálou vlhkost, druhy s tvrdými listy snášejí na krátkou dobu i sucho. V zimě se vyvarujeme přemokření.

Hnojení: Jednou za 2 týdny hnojivem pro květiny, v zimě nehnojit.

Rozmnožování: Kmínkovými řízky, které v létě zapícháme svisle do chudého množárenského substrátu. Spodní řezná rána musí vždy směřovat dolů. Spodní teplota musí být vysoká, ne méně něž 22°C. Za stejných podmínek zakoření i vrcholové řízky. Může se množit i semeny.

Pěstování Draceny
Pěstování Draceny

Poznámky: Mladé rostliny přesazujeme každý rok do běžné zahradnické zeminy, později už jen v případě potřeby. Hnědnutí listů od konců signalizuje sucho, u choulostivých postrolistých forem i průvan. Přemokření se projeví měknutím kmínku.

Napsat komentář