Ekologická likvidace autovraku patří do rukou odborníků

Co s automobilem, který už je nepojízdný, nebo prostě jen v takovém stavu či tak starý, že už by s ním nikdo jezdit nechtěl? Budete-li se ho chtít zbavit vlastními silami, přiděláte si nemalé množství starostí. V praxi tedy všichni tuto starost nechávají na odborníky.

Autovrak není možné jen tak někde odstavit. Ze zákona je povinná ekologická likvidace, potvrzení o ní potřebujete, abyste mohli auto oficiálně odhlásit a nebyli nuceni dále platit povinné ručení. Od profesionálů toto potvrzení samozřejmě dostanete. Možná ho ale ani nebudete tolik potřebovat, protože odhlášení vozidla z registru zařídí za vás.

Jak postupují profesionálové?

V prvé řadě je nutné si vybrat firmu specializující se na výkup autovraků a jejich likvidaci. S tou se dohodnete, kam auto přivézt, nebo odkud si ho sama odtáhne. Některé firmy nabízí v okolí svého působiště odvoz/odtah zdarma.

Následně zadají údaje na server Ministerstva životního prostředí, vystaví vám potvrzení o ekologické likvidaci vozidel, po domluvě mohou zajistit i odhlášení z registru vozidel na úřadě. Na závěr vám pošlou technický průkaz vozidla, abyste mohli zrušit povinné ručení. Tím je vše vyřízeno, jste bez starostí.

Kolik za svůj autovrak dostanete?

Všechny výše uvedené povinnosti za vás profesionálové vyřídí zdarma – aby také ne, z autovraku ještě sami získají nějaké peníze a vy také. Prodat se dá třeba katalyzátor v autě a další součásti. Výkupní cena samozřejmě závisí na tom, v jakém stavu se vaše vozidlo nachází, zda má originální díly, jakého je roku výroby atd. Žádnou plošnou cenu říci opravdu nelze, je nutné zavolat nebo napsat a dohodnout se. S kým? V Praze a Středočeském kraji je jasnou volbou Likvidace Vojkov. Odvoz vašeho vraku nabízí v oblasti Prahy a Středočeského kraje zdarma a vyřídí za vás i odhlášení na úřadě, pokud si tedy nebudete přát vystát si tam frontu sami.

Napsat komentář