Ergonomická kancelářská židle podpoří správné držení těla

V současné době je ergonomie velice skloňované slovo v oblasti kancelářského nábytku, ostatně není se čemu divit. Spousta lidí pracujících u počítače si stěžuje na nepříjemné bolesti zad a další problémy s pohybovým aparátem, přičemž příčinou bývá často nevhodné pracovní místo. Chcete se cítit pohodlně a být produktivnější? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak vybrat vhodnou kancelářskou židli.

U špatně navržené kancelářské židle dochází k větší únavě i výraznějšímu nepohodlí a nižší produktivitě. Pokud na takové židli sedíte každý den několik hodin, takové jednání si vybere daň na vašem těle.

Jak by měla kancelářská židle vypadat?

Při výběru konferenční židle si odpovězte na několik základních otázek. Dá se židle nastavit vertikálně? Disponuje nastavitelnou bederní opěrkou? Poskytuje opěradlo dostatečnou oporu pro vaše záda? Jaká je hloubka a šířka sedací části? Je polstrování dostatečně pohodlné? Odpovědi na dané otázky vám vždy prozradí, jestli je vámi vybraná židle vhodná, nebo nikoliv.

Pokud jsou kancelářské židle označené jako ergonomické, měly by umožňovat co nejvíce individuálních nastavení.

Správné držení těla

Dlouhodobé sezení (ani na té nejlepší ergonomické židli na světě) není pro tělo příliš dobré a přispívá k bolesti zad či nepohodlí. Vyvarujte se dlouhodobých statických poloh tím, že si uděláte vždy krátkou přestávku, projdete se a protáhnete se. Lidské tělo je totiž navrženo k pohybu a krátké procházky či protahovací pauzy jsou nesmírně prospěšné.

Chcete tedy investovat do svého zdraví, pracovní pohody a vysoké produktivity? V takovém případě se podívejte do pestrého produktového portfolia e-shopu Primazidle.cz. V nabídce najdete kancelářské židle, ale i dětské židle, sedací vaky, jídelní stoly či jídelní sety.

Napsat komentář