Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

hamiltonleen / Pixabay

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zlato je zábava, ale dávejte si pozor

Investování do zlata patří mezi nejoblíbenější formy zhodnocení Čechů (oblíbenější jsou snad jen nemovitosti).

Možná si říkáte, že něco tak populárního musí být naprosto bezpracné a bezpečné. Bohužel…

Žádná tuzemská mincovna totiž nevyrábí vlastní zlaté cihličky/slitky. Všechny takové produkty k nám putují ze zahraničí (Švýcarsko, Německo, Austrálie…).

Zde už se bavíme o tom, že velmi záleží na konexích jednotlivých českých obchodníků. Ti na základě svých schopností mohou prodávat zlato buď výrazně levněji, nebo naopak výrazně dráž.

Jako příklad si uvedeme klasický a oblíbený gramový slitek ze švýcarské rafinérie Argor-Heraeus. U jednoho obchodníka jej koupíte za 2 000 Kč, u jiného za 2 500. Vidíte ten ohromný rozdíl? Nyní si představte, jak velký rozdíl panuje u kusů za desítky tisíc…

Chcete tedy své investici dát opravdový smysl? Pak si pečlivě hlídejte ceny napříč českými prodejci. Díky tomu z dlouhodobého hlediska ušetříte stovky tisíc korun.

Co nám říká současná cena zlata?

Všimli jste si, jak krásně vzrostla cena zlata v posledních měsících? Možná si přesně v tuto chvíli říkáte, že není vhodný čas na nákup. Zlato je přece jen drahé, že? Nesmysl!

Krátkodobý výkyv ceny nemusí dlouhodobé a konzervativní investory vůbec zajímat. V tomto ohledu vás pohání pouze dlouhodobé zhodnocení. Zapomeňte na téměř nemožné časování trhu.

Nehledě na aktuální situaci tedy poctivě přikupujte a nezastavujte se. Jedině tak si zajistíte maximální výnos a minimální riziko.

Přední světoví analytici vám navíc napovídají, že v dalších dekádách vzroste cena zlata ještě o stovky procent. Chcete čekat? Pak vám uteče zdaleka nejvýhodnější čas na nákup. Tak to prostě je.

Určitě se drže pouze fyzických slitků, které si lze uschovat do sejfu. Zapomeňte na jakési virtuální držení a akcie zlatých firem.

Napsat komentář