Ibišek, čínská růže (Hibiscus rosa – chinensis)

Hibiscus rosa – sinensis, stálezelený ibišek z čeledi slézovitých, slavil během let šlechtitelské úspěchy jako málokterá jiná rostlina ozdobná květem. Tento keř, který se snadno trochu protahuje, se honosí jednoduchými i plnými květy zářícími všemi odstíny červené, růžové, žluté, krémové a búé, které dosahují průměru až 12 cm i více.

Stanoviště: Velmi světlé a vzdušnémimo polední hodiny i slunné. V létě ibišku svědčí umístění venku, kromě deštivých let, kdy je 1u lépe v bytě.V zimě 1á stát na světlém, ale chladném místě při teplotě 12-16° C. Snáší i vyšší teploty, které však vedou k opadávání listů, zejména při nedostatku světla.

Zálivka: V létě velmi vydatná, je-li substrát suchý, opadávají poupata. V zimním období udržujeme zeminu jen vlhkou. Hnojení: od jara až do srpna každý týden hnojivem pro květiny, v době klidu pouze jednou měsíčně nebo vůbec ne.

Rozmnožování: Vrcho1ovými řízkyv létě pod sklem nebo fólií.

Čínská růže - Ibišek
Čínská růže – Ibišek

Poznámky: Ibišek bychom měli každé jaro přesazovat do čerstvé zeminy a přitom důkladně se řezávat. Také během kvetení a vegetace můžeme odstranit. Vše, co odkvet1o, se musí vyštípnout. Vhodný pro hydroponické pěstování

Napsat komentář