Jak a kde sehnat plexisklo na míru?

Akrylátové sklo, běžně nazývané jako plexisklo, je oblíbeným materiálem, který nachází uplatnění v mnoha odvětvích průmyslu, a to včetně stavebnictví. Pokud ho však potřebujete pro soukromé účely, kdy z něj například hodláte vyrobit skleník či jiný prvek do domácnosti, dá se poměrně těžko sehnat.

Řezání a ohýbání akrylátového skla

Plexisklo se dá v domácnosti využít i při výrobě nábytku a různých svítidel, což ocení zejména kutilové. Vždy je ale zapotřebí mít k dispozici kvalitní materiál.

Pokud se nechcete trápit s finální úpravou akrylátových desek, je možné si je u vybraných prodejců nechat ohnout a oříznout. Řezání plexiskla je poměrně náročnou záležitostí, neboť je k tomu obvykle zapotřebí mít k dispozici speciální formátovací pily. Pakliže je nemáte a použijete běžné domácí kutilské potřeby, výsledek nemusí být zrovna vyhovující.

Podobně je tomu i v případě ohýbání plexiskla, kdy je potřeba materiál nahřát na určitou teplotu a poté zlomit na vhodný úhel. Proto je vždy dobré se při řezacích a ohýbacích úkonech obrátit na zkušenou firmu, jež disponuje patřičným vybavením pro tyto činnosti.

AZ Plastik

Jednou ze společností, která nabízí úpravu a prodej plexiskla, je firma AZ Plastik. Výhodou je, že si plexisklo můžete objednat přímo na míru, v takových parametrech, jež potřebujete. Například při řezání plexiskla se používají moderní formátovací pily. Dokážou zpracovat akrylátové tabule až o délce 3000 mm a šířce 2000 mm. Bez problémů si poradí i s případnou potřebou ohýbání plexiskla. Výsledný produkt máte hotový na počkání, pokud je v malém množství.

Plexisklo má díky svým vlastnostem stále lukrativní místo mezi stavebními materiály. Je lehké, snadno tvarovatelné, má i poměrně dlouhou trvanlivost. V neposlední řadě je relativně levné, což z něj činí vhodný materiál pro domácí kutily, kteří chtějí ušetřit.

Napsat komentář