Jak dopadl ADAC test letních pneumatiky 195/65 R15

SKODA-Octavia-4699_54

Motoristé, provozovatelé autodopravy a majitelé osobních aut s napětím očekávají výsledky testu letních pneumatik 195/65 R15. Přinášíme komplexní rozbor letních pneu, do nějž bylo zakomponováno šestnáct rozličných vzorků dezénů aplikovaných na automobily nejrozšířenějších značek mezi českými uživateli.

Výsledky testu letních pneu 195/65 R15 podle ADAC

ADAC test letních pneumatik 2017 byl soustředěn na 16 typů, kdy do zkoumání byly zahrnuty jak prémiové pneu značek Pirelli, Bridgestone, Continental, Godyear, Michelin, Nokian, Hankook, tak zástupci střední třídy Vredestein, Semperit, Maxxis, Esa-Tecar. Aktuální test letních pneu ADAC nezapomněl ani na dezény ekonomických výrobců Barum, Aeolus, Kumho, Sava či GT Radial. Automobilisté si můžou dle svých finančních možností a kapacit vlastních vozů zvolit, do které třídy by měli svá letní pneu zařadit. Letní pneumatiky byly testovány především pro nejrozšířenější vozy v Česku. Proto ve výčtu naleznete tipy na letní pneumatiky 195/65 R15 pro Škodu Octavia, letní pneu pro Ford Focus, letní pneu pro Volkswagen Golf, Pirelli Cintu a další. Klasický rozměr letních pneumatik 195/65 R15 využívají rovněž automobilisté s vozy Citroen Berlingo, Kia Cee’d, Opel Zafira, Peugeot 308, Renault Megane a Toyota Auris.

Řidiči, zbystřete, máme pro vás užitečné tipy na nákup letních pneumatik

Při zkoumání letních pneumatik 2017 se postupovalo dle podstatných kritérií. Hodnocení nejvíce ovlivnily výkony na mokrém povrchu (ze 40 procent), významné byly zkoušky na suchu (z dvaceti procent) a míra opotřebení (20 %). Do výsledků testu letních pneumatik byly zahrnuty i hlučnost a ovlivnění spotřeby paliva. Z výsledků je patrné, že pět typů letních pneumatik obdrželo označení „dobré“, deset značek uspokojivé a jeden druh pláště byl „dostatečný“. Známkou „nedostatečný“ nebyl naštěstí ohodnocen ani jeden typ letních pneumatik. Což je dobrá zpráva pro ty řidiče, kteří si nové letní pneu budou vybírat ze třídy ekonomické.

Pneumatiky Pirelli P1 Cinturato Verde, zdroj: pneumatiky.cz
Pneumatiky Pirelli P1 Cinturato Verde, zdroj: Pneumatiky.cz

Nejkvalitnější letní pneumatiky podle testu ADAC pro rok 2017

Podívejme se blíže na top 5 letních pneumatik pro rok 2017. Řidiči, již chtějí svému automobilu dopřát co nejplynulejší provoz, snížit míru jeho opotřebení a zmenšit spotřebu paliva, by se neměli bát koupě jedněch z nejkvalitnějších pneumatik testovaných pro sezonu 2017. Italská značka Pirelli Cinturanto P1 Verde právem obdržela nejvyšší hodnocení při testování letních pneu. Jízdní vlastnosti byly excelentní na mokrém i suchém povrchu, podpořila je i nízká odolnost proti opotřebení. Právem bylo Pirelli Cinturanto P1 Verde zařazeno mezi typy s nejvyšší pořizovací cenou. Na druhé až čtvrté pozici se shodně umístily letní pneumatiky Bridgestone Turanza T001, Continental PremiumContact 5, Goodyear EffientGrip Performance. Jejich vlastnosti se v určité míře liší v přilnavosti buď na mokrý, nebo suchý asfalt, rozdílným stupněm přilnavosti a cenou. Stále se však všechny zmíněné letní pneu drží na špici, stejně jako pátá značka Esa-Tecar Spirit HP s vysoce ceněným špičkovým profilem.

Zdroj: Pneumatiky.cz

Napsat komentář