Podle čeho si správně vybrat ojetou dodávku?

A449_16_1-833x474

Ještě předtím, než se rozhodnete pro návštěvu autobazaru, kde si máte v plánu vybrat ojetou dodávku, si doma zkuste ujasnit některé její parametry. Jakou by dodávka měla mít značku, typ, případně barvu, přítomnost centrálního zamykání, autorádio nebo jestli má být součástí příslušenství navigace.

V současné době je největší potíží při výběru ojetých aut v autobazarech skutečnost, že často dochází k takzvanému „omlazování“ aut. Velmi oblíbené je přetáčení tachometrů v autech. Dle statistik tím trpí zhruba dvě auta z pěti. Technika, která si s přetáčením tachometrů umí poradit, je bohužel čím dál dostupnější. Často se s takovým podvodem můžeme setkat u aut dovážených ze zahraničí, proto je výhodné vybírat spíše z nabídek na domácím trhu. Oblíbené je v současné době také nakupovat ojeté dodávky přímo u autorizovaných dealerů. Ti jsou totiž téměř vždy schopní předložit zřejmou historii vozu, auta pocházejí z ukončených leasingů a s přetáčením se setkáte málokdy.

Vyplatí se obezřetnost k údajům v servisní knížce

Jakmile se budete rozhodovat o nákupu ojeté dodávky, je dobré si údaje o najetých kilometrech zjistit na STK (stanici technické kontroly), na které vůz prošel posledními dvěma kontrolami. Na první pohled budou při výběru vozidla patrné i následující detaily: sešlapané pedály, ohmataný volant nebo hlavice řadící páky. I to může o stáří auta prozradit více, než počítadlo najetých kilometrů. V každém případě, nejlepším řešením je mít s sebou na návštěvě autobazaru odborného automechanika.

Napsat komentář