Jak se udržet ve formě?

Žijeme v době, která je velmi hektická, na člověka jsou kladeny čím dál větší nároky. Neustálý spěch, shon, stres a nedostatek odpočinku se odráží na celkovém zdraví a kondici člověka. Pasivní odpočinek sám o sobě neuleví začínajícím bolestem zad, kloubů, ani unavenému tělu. Kromě zdravého životního stylu a správného stravování je velmi důležitý dostatek aktivního pohybu.

Co si ale představit pod pojmem aktivní pohyb? Jednou z možností, jak se udržet ve formě, je návštěva fitness center, posiloven, různých cvičení aerobiku, zumby, jógy a jiných sportovních aktivit pod vedením profesionálních cvičitelů. Jsme však ochotni obětovat tolik času?

run-1749410_1280

Pokud zvolíme jednodušší cestu, cvičení doma, musíme počítat s větší vůlí a kolikrát i s větší motivací. Současný trh nabízí velké množství přístrojů pro domácí cvičení. Od běžeckých pásů, stepperů, posilovacích lavic, masážních a vibračních přístrojů až třeba po bederní protahovače. Pomocí nich si vytvarujeme tělo, posílíme paže, nohy, záda, břicho, masírujeme a uvolňujeme svaly, případně bojujeme proti celulitidě a odstraňování tuku. Jestliže používáme přístroje správně a pravidelně, výsledky poctivého úsilí se jistě dostaví.

Cvičme doma
Cvičme doma

Už nějakou dobu jsou na našem trhu jsou eliptické trenažéry, velmi oblíbené pro svou univerzálnost. Zatěžují většinu svalových skupin, redukují tuk a zvyšují sportovní výkonnost. Zaměřují se na kardiovaskulární cvičení, posilování a tvarování nohou, boků a zadečku. Hodí se pro domácí trénink i bez vyšších nároků.

Ať už se podle svých možností rozhodneme pro jakoukoli variantu aktivního pohybu, děláme to jen pro sebe, pro své zdraví a pro dobrou kondici. Važme si života!

Napsat komentář