Jak si vybrat ty správné kontaktní čočky?

Nosíte brýle? Pak určitě dobře znáte, jaké to je, když se vám brýle zamlží při běžných činnostech, jako je cvičení, pití kávy nebo jiného horkého nápoje, nebo třeba při přechodu z venkovního do vnitřního prostředí. Poslední rok zažíváme stejné situace i při zakrývání úst rouškou či respirátorem.

Jak je to možné?

Je to běžný fyzikální jev. Při dopadu teplého vzduchu na studené brýlové čočky dojde ke kondenzaci, a tím se vzduch přemění na malé kapičky vody, které vytvoří tenký film, jenž vnímáme jako mlhu. Tato situace je velice nepříjemná a může být i nebezpečná. Můžete zakopnout, narazit nebo upadnout a zbytečně si tak přivodit nepříjemný úraz. My pro vás však máme několik tipů, jak se této situaci vyhnout.

· Osvědčená babská rada je omýt brýle mýdlovou vodou a nechat zaschnout na vzduchu.

· V nabídce je také velké množství sprejů, které mlžení zabrání. U těchto přípravků je ale nutné ověřit, zda jsou vhodná na všechny druhy brýlových čoček včetně skel s antireflexní úpravou.

Nebo se jednoduše brýlí zbavte a nahraďte je kontaktními čočkami – a vyzkoušet můžete rovnou barevné kontaktní čočky.

Výhody kontaktních čoček

Stále více lidí dává přednost kontaktním čočkám. Důvody jsou jasné. Nabídka a dostupnost čoček je velká, obličej působí přirozeně a nezakrývají ho žádné obroučky ani skla. Navíc nejsme limitováni při sportu ani jiných fyzických aktivitách a v neposlední řadě mohou kontaktní čočky přispět i k vylepšení vzhledu. Dnešní trh totiž nabízí dioptrické barevné kontaktní čočky, které ve chvilce změní barvu i výraz vašich očí. Spousta lidí používá brýle jako módní doplněk, aniž by měli vadu zraku. Ani ti nejsou ochuzeni. Skvělým pomocníkem jsou jim nedioptrické barevné kontaktní čočky.

Dioptrické barevné kontaktní čočky se objednávají pro levé i pravé oko zvlášť pro případ, že je třeba na každé z očí jiný počet dioptrií. Stejný princip objednání funguje i pro nedioptrické barevné kontaktní čočky, takže je možné zaexperimentovat se svým vzhledem a v mžiku mít každé oko v jiném tónu barvy, nebo jenom změnit barvu očí a hloubku výrazu. Fantazii se meze nekladou.

Díky ne/dioptrickým barevným kontaktním čočkám od Top Crazy budete nejen vypadat skvěle, ale vyhnete se i problémům, které vznikají v souvislosti s nošením brýlí. A to už stojí za to vyzkoušet je.

Napsat komentář