Proč si oblíbíte kusové neboli hotové záclony?

Důvod je jednoduchý. Můžete je rovnou pověsit na okno bez jakýchkoliv dalších úprav. Mají totiž profesionálně začištěné a ukončené okraje, které se nijak nekroutí, jak se to může stát při jejich úpravě svépomocí. Aby na okně krásně vynikly, je zapotřebí nejprve důkladného přeměření. Jak na to?

Držte se základních pravidel

Hotové záclony jsou většinou k dostání na nejrozšířenější typizovaná paneláková okna, která mají rozměr cca 110 × 150 cm. Hotová záclona o šířce 350 cm a výšce 160 cm se na nich bude pěkně vyjímat. Jak je patrné, zejména šířku záclony bychom neměli podcenit. Měla by totiž dosahovat 2,5násobku okna. Jen tak bude ideálně nařasená. O to se rovněž postarají žabky, které umísťujeme ne víc než 10 cm od sebe. V podobě hotových záclon pořídíte rovněž balkonový komplet, v němž se nachází i záclona na dveře.

Zajistěte si soukromí

Jsou-li vaše okna situována do rušné ulice, patřičné soukromí vám dopřejí záclony s hustým vzorem doplněné závěsy. Právě ony zabrání nenechavým pohledům zvenčí. Pokud si je pořídíte v tzv. blackout variantě, zajistíte si navíc dostatečné zatemnění a tepelný komfort. Tento typ závěsů dokáže pohltit až 90 % světla, tudíž si budete moci dopřát delší a klidnější spánek. Blackout závěsy též slouží jako tepelná a zvuková izolace. V létě se díky nim nebude ložnice nadměrně přehřívat, v zimních měsících ušetříte náklady na vytápění, neboť do místnosti nevpustí chlad.

Textilie laďte tón v tónu

Zůstaneme-li v ložnici, veškerý bytový textil by měl být vkusně sladěný, aby pokoj působil útulným a klidným dojmem. Pokud si dopřejeme pestré motivy na povlečení, další vybavení bychom už měli vybírat jednobarevné. Řeč je hlavně o koberečcích před postel, závěsech, přehozech, dekorativních polštářích a dekách. V přeplácané ložnici se nám totiž nebude snadno usínat.

Napsat komentář