Jak si zpříjemnit domácí sezení?

Člověk sedí celý život. Ve škole, v práci, v MHD, v autě, v letadle, u televize, v kině, v restauraci – prostě všude. Naše tělo ale na celodenní sezení stavěné není, a tak pokud trávíte celou pracovní dobu vsedě, možná už toho máte večer plné zuby. V tom případě je na čase si domácí sezení trochu zpříjemnit.

Nejlepší samozřejmě je sedět co nejméně. Ve volném čase se co nejvíce pohybujte, sportujte. Choďte na procházky, jezděte na kole, nakoupit si dojděte pěšky. Přesto se okamžikům sezení úplně nevyhnete. Třeba u večeře, při sledování televize nebo čtení knihy. Některé činnosti se totiž ve stoje nebo vleže dělají dost nepohodlně.

Čtěte si v křesle

Neunavujte své záda a celé tělo dalším sezením na židli. Můžete-li, pořiďte si domů pohodlné křeslo, velkého ušáka, do nějž se při čtení knihy nebo sledování televize napůl položíte. Bude to přece jenom o něco jiné než sedět na židli. A ještě když si dáte pod nohy taburet a v klidu se natáhnete. Jen pozor, ať se vám nezavřou oči a neusnete.

Usaďte se do sedacího pytle

Trochu jiné sezení vám nabídne také sedací pytel. Doma ho určitě užijete, velkou výhodou je, že se dá snadno stěhovat. Hodí se nejen do obývacího pokoje či pracovny, ale také do dětského pokojíčku. Dokonce je dost pravděpodobné, že se o něj nakonec ještě budete hádat s ostatními členy rodiny.

Sezení v pytli je hrozně příjemné, protože se hezky přizpůsobí tvaru vašeho těla. Sami si také určíte, co vám vyhovuje. Pokud upřednostňujete tvrdší sezení, doplníte víc náplně, v opačném případě jí část vysypete a hezky se zaboříte dovnitř.

Najděte si jiné originální posezení

Případně si můžete najít nějaké jiné nezvyklé posezení. Co byste řekli třeba houpací síti? Možností je opravdu spousta, jen si je nejspíš teď neuvědomujete. Tak na nic nečekejte a začněte zkoumat nabídku. Více se dozvíte na www.atan.cz.

Napsat komentář